KARANTÉNA

  • Horor/ thriller
  • USA/ 2008/ 86min
  • Režie: John Erick Dowdle
  • Hrají: Jennifer Carpenter, Steve Harris, Jay Hernandez, Johnathon Schaech

Mladá televizní reportérka Angela spolu se svým kameramanem Scotem natáčí noční pořad o hasičích v Los Angeles. Po prohlídce celé hasičské stanice se konečně ozve alarm, který znamená výjezd. Jsou přivoláni do jedné bytové jednotky v centru města. Dole v přízemí na ně čekají obyvatelé domu s tím, že nějaká žena ve svém bytě hlasitě křičela a že jsou u ní už dva policisté. Hasiči, spolu s Angelou a Scotem, se s nimi jsou podívat nahoru. Najdou ženu, která je od krve a je v šoku. Snaží se jí uklidnit, ale žena jednoho z policistů napadne a kousne ho do krku. Rychle se ho snaží vyvést ven, ale zjišťují, že jsou v domě zamčeni zvenku. A v tuto chvíli začíná zápletka.

Angela, jako správná reportérka, se snaží zjistit, co se stalo. Nikdo v celém domě nic nechápe, všichni jsou zmateni. Policistovi nabídne pomoc veterinář, který bydlí v jednom z bytů. Zjišťuje, že pokousaný policista zemře, pokud se nedostane v nejbližší době do nemocnice. Snaží se dostat ven, když jim někdo skrz okna oznámí, že se mají zachovat klid a čekat, že dovnitř domu posílají někoho, kdo vyhodnotí situaci.

Všichni uvěznění jsou ještě více zmatení a začíná se uvažovat nad rozšířením virem BNH. Angela se Scotem a jedním s hasičů jdou do vyšších pater, podívat se z oken a zjišťují, že okna se zabedňují, aby nebylo vidět dovnitř ani ven, ale hlavně aby nic nemohlo uniknout. Postupně jim dochází, že celý dům byl uveden do stavu karantény.

Lidé se začínají hádat, vzniká panika, které moc nepomůže, když do domu vstoupí dva muži v bílých oblecích, s maskami na hlavách a se zbraněmi v rukou. Chtějí se podívat na zraněné, jejichž počet se mezi tím zvýšil. Jeden z nakažených se probere z bezvědomí a napadne a nakazí jednoho z lékařů. Hned na to se všichni dovídáme, že jde o agresivní formu vztekliny.

Moc lekavých scén se nedočkáme, ale celkový dojem z filmu by měl být i přes to dobrý. A to už jen proto, že se z lidí nestávají již tradiční zombie, ale setkáváme se s novým virovým onemocněním vztekliny. Po kousnutí se nakazíte a změníte se v naštvaného a nepříčetného člověka během jedné hodiny.

Dokonce tu ani není hlavní hrdina, který by jakoby zázrakem přežil. A myslím si, že už díky tomu tento snímek získává na hodnotě.

httpv://www.youtube.com/watch?v=uZ15yrxh7ZQ&feature=related


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply