Maják: Hororové drama, které vás dostane svou jedinečností

Tento opravdu jedinečný a provedením velmi specifický snímek má na svědomí Robert Eggers, který na sebe upozornil již debutovým filmem Čarodějnice. Tentokrát si pro vás připravil další dávku artového provedení a unikátní diváckou podívanou. To vše v hlavní roli s Robertem Pattinsonem a Willem Dafoe.

Atmosféra

Na první pohled vás snímek dostane svou jedinečnou atmosférou. Dostáváte se totiž do Nové Anglie na konci 19. století v celovečerním černobílém provedení. Objevíte dávné příběhy a starý filmový žánr, který dnes patří do opomíjených.

Maják

Robert Pattinson zde představuje mladého strážce odlehlého majáku, který se připojuje ke společnosti zarostlého podivína, který se o osud majáku doposud staral. Tato stavba a ono malé světýlko uprostřed vod jsou hlavním motivem filmu. Nehostinné podmínky, soužití s hojně větrem ošlehaným námořníkem, který si dopřává alkoholu, vrcholí jistou paranoií a pocity šílenství. Nováček se sice snaží odkrývat záhadný osud dosavadního strážce majáku, ale to vzhledem k povaze tohoto „hrdiny“ příliš možné není.

Černobílá podívaná

Celý film je natočen černobíle na klasický filmový pás téměř ve čtvercovém formátu. Komponován je tak, aby připomínal ranou kinematografii, expresionistické snímky a přinášel dokonalou estetickou podívanou. Těšit se však můžete na opravdu zemitý film, ve kterém nechybí dunící voda, déšť, silná atmosféra i projevy šílenství. Prolnuty je tělesnými projevy dvou opuštěných mužů na majáku, kteří postupně prolévají svá hrdla lacinou pálenkou.

Horor, nebo drama?

Tento snímek je někde na rozhraní hororu a drama. I když se v jádru jedná o horor v duchu Edgara A. Poe, vykonstruovaný je snímek také jako drama. Hlavní hrdinové se zde totiž nepotkávají se zrůdnými monstry, ale vypořádávají se se svou vlastní identitou, povahou a sebou samými.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup