In The Tall Grass

Co se ukrývá ve vysoké trávě? To snad ani raději nechtějte vědět a pokud chcete, podívejte se na novou filmovou adaptaci tohoto hororového románu od Stephena Kinga.

Až příliš vysoká tráva

Příběh vypráví o dvou sourozencích, kteří k sobě mají velice blízko. Když sestra otěhotní je odvezena ke své tetě a strýc na venkov, a její bratr se rozhodne že se za ní vydá a stráví na venkově se svou sestrou několik měsíců.

Během jedné z procházek uslyší děti nářek malého chlapce a vydají se za ním do vysoké trávy. Ovšem toto místo nepatří ke standardním místům s vysokou vegetací, ale dějí se zde skutečně podivné věci. Sourozenci naleznou Tobina i jeho rodiče a začnou odhalovat podivnost místa, kde vše živé umírá.

Jedná se o velice originální koncept zpracování románové předlohy, která u nás zatím v českém překladu ještě nevyšla. Díky tomu je divák překvapen ze všech setkání a podivných věcí, kterých se děje v celém filmu skutečně hodně. To je zárukou toho, že nuda u snímku rozhodně nehrozí.

Druhou věcí je samotné zpracování. Přemisťování v prostoru a času může být někdy velice matoucí a vykreslení postav přes jejich nízký počet zde také není příliš mnoho. Je to však dost dobře kvůli samotnému ději, který možná nedává tolik prostoru a vše zůstává ukryté, stejně jako naši hrdinové v podivném poli vysoké trávy.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup