The Grudge – Nenávist

Režie: Takashi Shimizu
Hrají: Megumi Okina, Misaki Ito, Misa Uehara, Yui Ichikawa, Daisuke Honda
Délka filmu: 93 min.
Rok: 2004
Země: Japonsko
Hodnocení: 80%
  • Země: Japonsko
  • Délka filmu: 93 min., Rok: 2004
  • Režie: Takashi Shimizu
  • Hrají: Megumi Okina, Misaki Ito, Misa Uehara, Yui Ichikawa, Daisuke Honda

Nenávist (The Grudge) je remakem úspěšného japonského hororu Ju-On. Nenávist je na Evropské poměry celkem novým dílkem, protože na rozdíl od klasických hektolitrů krve, uřezaných končetin a přeodpornějších monster je film vystavěný spíše na atmosféře strachu a ne zrovna přímočarém příběhu.

Na začátku filmu jsme uvedeni do filmu slovy „Zemře-li někdo následkem záchvatu zuřivosti, zrodí se na tom místě kletba…“. S první postavou, kterou se těsně po začátku setkáme je „Karen“. Mladá studentka sociálních studií v Japonsku, která pracuje pro místní zdravotnické centrum, kde naše zápletka začíná pomalu vyplouvat na povrch. Karen je pověřena úkolem navštívit „Emmu“ s těžkou spánkovou poruchou. Od první chvíle je však zřejmé, že v domě s pacientkou není něco v pořádku. Emma sedí uprostřed obývacího pokoje, hledí do stěny a na tváři má apatický výraz naprosté prázdnoty. Nežli však Karen stihne zjistit co tu starou paní tak vyděsilo, na vlastní kůži pocítí kletbu skrytou za zdmi tohoto domu.

To je stručný úvod do děje. Film se drží poměrně standartní linky mysteriózních hororů a zápletka je zde „detektivně“ odkrývána. Film má však dobrý spád, gradující atmosféra strachu mu dodává říz a nadpřirozené síly zde nepůsobí ani zdaleka tak křečovitě, jak tomu bývá u evropských duchařin. Střih a kamera je zde dovedený k dokonalosti a místy vás budou strašit některé obrazy i dávno po tom, co scéna skončí. Opět zde. Japonci ukázali výbornou hru se světlem a hlavně s psychologií diváka. Celkově je to poměrně slušný remake, který stojí za to shlédnout v nudných osamělých sobotních večerech.

httpv://www.youtube.com/watch?v=OMpg6BdHrkI


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply