5 míst hororových filmů, tak příjemně strašidelných, že budete rádi, že jsou příběhy fiktivní

Kriticky uznávaný Slunovrat od Ari Aster je dalším ohromujícím filmem natočený na místě, které se zdá až neskutečné. Kombinace nadpřirozeného příběhu s okouzlujícími vizuálními prvky na místě předvádí srovnání mezi krásou a monstrózním zlem. Přes příběh, který se odehrává ve švédské vesnici, byl film skutečně natočen na budapešťském venkově. Můžete navštívit oblast a ponořit se do její skvělé atmosféry, kde naštěstí nejsou pohanské kulty.

Mnoho dalších filmů bylo na točených na místech, která skutečně existují a vy je můžete kdykoliv navštívit.

Timberline Lodge – Osvícení

Zde se natáčely chladné vnější scény filmu Stanleyho Kubricka – Osvícení, ale tento horský domek a hotel v letovisku Mount Hood v Oregonu se na zimu nezavírá.

Kromě svých fotogenických fasád nabízí celoroční lyžování a dokonce nabízí procedury s motivem slavného filmu.

Dumfries a Galloway – Proutěný muž

Aspekty malého města tohoto skotského regionu, smíchané s úchvatnými přírodními scenériemi, tvoří nevyhnutelné ostrovní prostředí britské klasiky z roku 1973.

Při návštěvě kultovní hospody Green Man nebo zámku lorda Summerisleho visí ve vzduchu kultovní spodní proužky filmu. Takové je dědictví filmu v oblasti, po které byl pojmenován alternativní hudební festival, doplněný o hořící podobiznu.

Hřbitov Evans City – Noc oživlých mrtvol

Místo hřbitova se stalo základem hororového žánru, protože se zvěčnilo v úvodních scénách klíčového filmu George Romera.

Nyní je poutní místo pro fanoušky zombie, můžete se dívat přes rameno a dávat si pozor na nemrtvé cizince, zatímco zkoumáte náhrobky, které se ve filmu objevují.

Mattawa / Kiosk Region – Čarodějnice

Natáčení v izolaci severovýchodního Ontaria nebylo snadným počinem, ale nakonec přispělo k znepokojivému tónu a hereckému obsazení tohoto filmu.

Podpora místní komunity, která byla vybrána pro podobu zalesněného podrostu a listí v Nové Anglii, pomohla vykreslit atmosféru 17. století, která je pro příběh zásadní, a obklopovala přírodní krásy s hmatatelnými podtóny zlověstného strachu a osamělosti.

Státní park Seneca Creek – Projekt Blair Witch

Tento obrovský les je oblíbenou destinací pro outdoorové aktivity od kempování až po kajaky, ale po úspěchu průkopníka nalezených záběrů si získal novou pověst. Pocit, že vás někdo sleduje, se plazí, kdykoli procházíte méně osídlenými oblastmi.

Buďte opatrní, i když zůstanete na stezkách, protože všichni víme, že zvědavost zabije kočku. Nebo v případě těchto lesů, studentské filmaře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup