Proč se bojíme hororových filmů?

Hororový film je filmový žánr, který umí pracovat s lidským podvědomím. Dokáže pomocí budování napětí navodit pocit, že divák zapomene na to, že sleduje fikci. A v tom okamžiku zaútočí na jeho primární pudy a tím naplní jeho tělo strachem. Dobré horory dokáží vyvolat skutečný strach, který diváka může pronásledovat i několik dní, možná i celý život.

Horory jsou velice zajímavým filmovým žánrem, jelikož dokáží tajně vstoupit do divákova mozku využitím obrazů a zvuků a tam si trochu pohrát s jeho instinkty. Obsahem hororových filmů jsou prvky strachu a děsu, které usilují o vyděšení diváka za pomocí odporných, zlých, tajemných či „nevinných“ bytostí, lidí a zjevení. Poznejte ty nejstrašidelnější horory, při kterých se vám bude špatně usínat.

Horory, které vás doopravdy vystraší

Pokud jste člověkem, který zbožňuje husí kůži na svém těle, tak pro vás přinášíme 7 tipů na nejlepší horory všech dob. Tyto horory se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších hororů, které si získaly nejednoho fanouška hororů. Seznam obsahuje horory o duchách, horory plné krve i psychologické horory.

  1. V zajetí démonů

Hororový film, který byl natočen podle skutečných událostí. Vypráví hrůzostrašný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů, kteří jsou nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí na odlehlé farmě. Jedná se o děsivý horor, který vás parádně vystraší.

  1. Sinister

Zvídavý spisovatel se vydává na pátrání po vrahovi poté, co nalezne na půdě staré filmové pásky, které souvisí se záhadnými vraždami.  Jeho cestu mu však zkříží neznámá nadpřirozená bytost, čímž uvrhne do nebezpečí i svou rodinu. Povedený horor, který dávkuje napětí tak, že nadskočíte nejednou ze židle.

  1. Vřískot

V poklidném městečku ve státě Kalifornie se objeví vraždící maniak, který se zároveň postará o děsivé rozptýlení všech občanů. První obětí vraha se stane přítel dívky, kterou přinutí hrát šílenou hru po telefonu. Kolik obětí bude mít vrah na kontě? To zjistíte, když se podíváte i na další tři pokračování.

  1. Kruh

Strhující horor o tajemném smrtícím videu, při jehož sledování záhadně umře skupina teenagerů. Smrtící video je považováno za mýtus, ale co se stane, když se video objeví v dalších rukách? Jedná se o jeden z nejděsivějších hororů, který se dočkal ještě děsivějšího pokračování.

  1. Sirotčinec

Opuštěný sirotčinec skrývá hrůzostrašné tajemství. Laura, která strávila v sirotčinci své dětství, však o tom nemá žádné potuchy. Alespoň do doby, než začne pociťovat zvláštní chování svého syna. Jaké odkryje tajemství?

  1. Saw: Hra o přežití

První díl psychologického hororu o vrahovi, který je proslulý svými bizarními způsoby likvidace svých obětí. Každou svou oběť uvězní a vyděsí natolik, že zaručeně zažije tu nejhorší noc ve svém životě. Stejnou noc můžete zažít i vy, díky geniálním zvratům. Máte odvahu?

  1. Insidious

Stěhování do nového domu není vždy to nejlepší řešení. O tom se přesvědčí rodina, která v novém domě začne pociťovat podivné věci. Nakonec se jednoho dne neprobudí jedno z jejich dětí. Co bude následovat?

Další tipy na skvělé horory

Správný fanoušek hororů ocení ještě horory jako Pátek třináctého, Texaský masakr motorovou pilou, Halloween, Hory mají oči, Annabelle, Oko, Sirotek, Jízda do pekel či Noční můra v Elm Street.

Na našem webu najdete také všechny nové horory, a to i horory 2018.  A další děsivé horory pro úplné odvážlivce a nadšence, avšak může se stát, že už nikdy neusnete. Bojíte se? Nebo máte odvahu?

 

 


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup