Hororové filmy, které jsou inspirované děsivou skutečností

Skutečný život může být někdy působivější než jakýkoli hollywoodský trhák a totéž platí pro horory – scénáristé často nacházejí inspiraci v událostech, které se skutečně staly.

Sestra

Skutečná událost: V roce 2005 zabil kněz rumunského pravoslavného kláštera v rumunském Tanacu Daniel Petre Corogeanu mladého farníka. Kněz věřil, že žena byla posedlá satanem, protože se někdy chovala podivně: smála se a hystericky křičela. Proto se spolu s dalšími jeptiškami v klášteře rozhodl, že je nutný exorcismus, ale žena to bohužel nepřežila. Oběť, Maricica Irina Cornici, trpěla schizofrenií. Kněz a jeptišky byli shledáni vinnými a uvězněni na dlouhou dobu, ale svou vinu nepřiznali.

Film: Odehrává se v  Rumunsku, 1952. V zapomenutém opatství jedna jeptiška zmizí, zatímco druhá spáchá sebevraždu. Vatikán vysílá kněze a mladou jeptišku, aby případ vyšetřili. Ale čeká na ně probuzený démon a jsou nuceni s ním bojovat.

Vřískot

Skutečná událost: Série krutých vražd se konala v roce 1990 v USA. 5 studentů bylo zavražděno ve vysokoškolské koleji v Gainesville na Floridě. Policie nemohla zabijáka chytit dlouho, protože byl tak chytrý a velmi krutý. O rok později se ho však policii podařilo najít: pozoruhodný číšník Daniel Harold Rolling. Byl odsouzen k trestu smrti navzdory tomu, že trpěl psychickou poruchou.

Film: Mladá žena a její spolužáci se stávají oběťmi tajemného vraha, který nosí masku. Vrah se dokáže vyhnout policii a terorizuje oběti.

Mlčení jehňátek

Skutečná událost: Ted Bundy dostal přezdívku „okouzlující zabiják“, protože se mu podařilo okouzlit své oběti. Je jedním z nejslavnějších sériových vrahů v USA. Bundy se setkal se ženami na veřejných místech, napodoboval zranění nebo se představil jako zástupce vládní služby.

Bundy byl velmi zvláštní. Policie ho několikrát zatkla, ale dokázal svou nevinu a spáchal nové trestné činy. Dokonce se oženil mezi soudními procesy a měl dceru. Vrah miloval rozhovory a užíval si slávy. Přes všechny své pokusy však byl odsouzen k trestu smrti. Jeho oběťmi se stalo přibližně 30 lidí.

Film: Šílený maniak unese a zabije ženy na středozápadě USA. Případ vyšetřuje mladá agentka FBI jménem Clarice Starlingová. Když si policie uvědomí, že všechny trestné činy spáchala stejná osoba, požádá o pomoc vězně Hannibala Lechtera.

Scenáristé vytvořili společný portrét „super vraha“, který byl nechytatelný a extrémně krutý. První scéna filmu byla ovlivněna zločiny Teda Bundyho.

Texaský masakr řetězovou pilou a Psycho

Skutečný příběh: Ed Gein je neslavný zločinec, jehož postava se stala populární v popkultuře. Dětství prožil se sadistickým otcem, který trpěl zneužíváním alkoholu, a panovačnou matkou. Také měl nezdravý vztah se svým bratrem. Geinův dům se stal místem činu mnoha strašných vražd. Poté, co byl vrah zatčen, byl dům spálen: věřilo se, že ho místní obyvatelé zapálili. Ed Gein nebyl uvězněn z důvodu šílenství. Žil dlouhý život a zemřel v psychiatrické léčebně na rakovinu.

Film: Zločiny Eda Geina poskytly základ pro mnoho hororových knih a filmů. V thrilleru Alfreda Hitchcocka, Psycho, mladá dívka se postaví tajemnému maniakovi. Vrah, stejně jako Ed Gein, má se svou matkou obtížný vztah: zabíjí mladé ženy, protože mu to říká hlas v hlavě. V Texaském masakru řetězovou pilou žije maniak sám na odlehlé farmě a terorizuje celé okolí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup