Fakta ze zákulisí filmů Stephena Kinga

Stephen King je jedním z nejslavnějších spisovatelů všech dob. Za svůj život vydal více než 60 románů a více než 200 povídek a mnoho z nich bylo zpracováno do televizních pořadů, miniseriálů a filmů. 

To, Osvícení a Vykoupení z věznice Shawshank jsou jedny z nejznámějších filmů, které byly natočené podle knih známého autora, a přestože mnoho lidí zná jejich obecné zápletky a hlavní postavy, existuje několik zákulisních tajemství, která ne každý může znát. 

Tvůrci filmu „Tajemné okno“ použili záběry z jiného filmu

V roce 2004 vyšel film Tajemné okno, kde hrál Johnny Depp, a tento napínavý film byl založen na novele Stephena Kinga nazvané Tajemné okno, tajná zahrada. Na jednom místě, Deppova postava, Mort nemůže spát a je se převaluje a otáčí na gauči.

Během této scény mohou diváci vidět záběry oceánu, jsou to zbytky záběrů ze Ztraceného světa: Jurský park, který vyšel v roce 1997.

Strom Vykoupení Z Věznice Shawshank byl převrácen

V roce 1994 vyšlo Vykoupení z věznice Shawshank a v tomto filmu byl velmi ikonický strom. Ve skutečnosti se tento strom nacházel v Ohiu a mnoho turistů cestovalo v průběhu let, aby ho viděli – stojící.

V roce 2011 však byl zasažen bleskem a rozkolem, a poté v roce 2016 byl sražen větrem úplně dolů. I když tento ikonický filmový spot není stejný, tento příběh, který je založen na novele Stephena Kinga z roku 1982 a jeho legenda žije dál, a to díky portrétům herců jako Tim Robbins a Morgan Freeman.

Stephen King se objevil v mnoha svých filmech

Ti, jsou velmi pozorní, uvidí samotného krále hrůzy v některých svých filmech, televizních pořadech a miniseriálech, například v následujících … Byl ve Řbitov zvířátek jako ministr. Byl v Creepshow jako Jordy Verrill a v pokračování jako řidič kamionu. Byl ve Vzpouře strojů jako muž u bankomatu.

Časožroutech se objevil jako Tom Holby, ve filmu Zhubni jako lékárník. Byl v Pod kupolí jako patron večeře, v To: Kapitola druhá jako obchodník.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup