Stigmata: Fikce nebo děsivá skutečnost

Film „Stigmata“ je založen na faktických prvcích – starověký dokument zvaný Evangelium svatého Tomáše; skutečné jevy známé jako stigmata; a zkušenosti Padre Pia, kněze, který trpěl stigmaty, zranění způsobená Kristu během ukřižování.

Samotný příběh je smyšlený

V dokumentu „Stigmata“ je předmětem soubor starodávných svitků obsahujících evangelium svatého Tomáše, skutečná slova Ježíše Krista.
Ve filmu objevují význam svitků tři kněží, z nichž jeden – otec Alameida (Jack Donner) – zemřel ve svém kostele v brazilském Belo Quinto.
Situací, která pomáhá objasnit důležitost jeho smrti, je krádež jeho náhrdelníku z růžových korálků, který dostane darem Frankie Paige (Patricia Arquette), kadeřnice, která je ateistkou.
Po obdržení náhrdelníku od své matky, která koupila předmět od mladého chlapce v Belo Quinto, ji postihla stigmata, Kristovy rány.
Když přijímá Kristovy rány, je posedlá duchem otce Alameidy. Její majetek přinesl Alameidin náhrdelník.
Jako nová inkarnace Alameidy začíná odhalovat obsah evangelia svatého Tomáše.

Otec Andrew Kiernan (Gabriel Byrne), kněz, který vyšetřuje paranormální náboženské jevy pro vatikánského úředníka jménem kardinál Houseman (Jonanthan Pryce) jí přichází na pomoc a snaží se najít příčinu a smysl jejího držení vyvolaného stigmaty.

Kardinál Houseman však zasahuje a snaží se chránit moc Vatikánu tím, že jí brání odhalit skutečný význam svitků obsahujících evangelium svatého Tomáše.

Skutečný význam svitků není dodnes objasněn


Evangelium svatého Tomáše opravdu existuje. Bylo „objeveno v roce 1945“ a „není Vatikánem
uznáno“.
Rány stigmat jsou skutečně skutečné jevy, které ovlivnily katolické svaté v celé historii, jak je popsáno v „Mystical Stigmata“.
Otec Alameida, kněz, jehož duše má tělo a mysl Frankie Paige, je založen na skutečném světci Padre Pio, kněz, který měl stigmata, zranění způsobená Kristu během ukřižování.
Postava otce Alameidy ve filmu „Stigmata“ se podobá Piovi a oficiální webové stránce filmu
BBC informovala 6. března 2002, že socha Pia pláče slzami krve a že je „prvním knězem po staletí, který ukázal stigmata – rány na rukou, nohou a boku, které Ježíš utrpěl při svém ukřižování.“
Ve filmu „Stigmata“ pláče také socha vedle těla otce Alameidy. Postava, otec Kiernan, zkoumá tento jev, fotografuje ji a později ukazuje fotografie svému šéfovi, kardinálovi Housemanovi.
Alameida trpěl stigmaty a plačící socha tuto skutečnost sděluje. Když jeho duše později vlastní tělo Frankie Paige, také ona prožívá jeho rány podobné Kristu.
Padre Pio, stigmatik v reálném životě, byl papežem 16. června 2002 prohlášen za svatého.
Tím je jasnější, proč je prokázáno, že Alameida vlastní kompletní překlad evangelia sv. Thomas ve filmu „Stigmata“. Scenáristé by měli tento film studovat jako příklad toho, jak dramatizovat faktické informace.
Měli by prozkoumat způsob, jakým Tom Lazarus a Rick Ramage, scenáristé, kteří napsali „Stigmata“, spojili historické informace o Padre Pio s evangeliem svatého Tomáše.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Tags: