Anihilace

Cesta do hloubi nikoliv študákovy ovšem lidské duše. Tak by se dal popsat film Anihilace v hlavní roli s Natalie Portman.

Když se buňky mění

Portman zde ztvárňuje bioložku, odbornici na buněčné struktury a také bývalou příslušnici armády. Ta má za manžela vojáka, který odejede na misi a vrátí se až po jednom roce, ovšem jeho chování je extrémně divné a jak nakonec vyjde najevo také jeho zdraví.

Doktorka postupně odhalí, že se její muž stal součástí mise do podivné oblasti, která je ovlivněna mimozemskou entitou. Osud naší doktorku pak zavede do této oblasti také s tím, že se postupně musí utkat nejen s tím, co se pohybuje uvnitř tohoto prostoru, ale také s tím co je přítomno v jejím nitru.

Film od režiséra Alexe Garlanda je skutečně zajímavou podívanou, která ačkoliv si to divák nemusí okamžitě uvědomit, je jednou velkou metaforou. Na co? To vám samozřejmě nebudeme prozrazovat, ale věřte nám, že na konci filmu budete mít hlavu pořádně zavařenou.

Nevyužitý potenciál

Snímek není vůbec špatný, ovšem samotné prostředí filmu, i přesto že nabízí obrovský prostor pro nejrůznější zajímavé kreace díky mutacím, které se v oblasti dějí, je spíše odbytým tématem. Vše stojí na Natalii Portman, která je ve filmu skvělá.

Otázkou však je, zda takto budete hodnotit i závěrečné scény, při kterých budete buď nechápavě koukat na obrazovku, nebo budete blahem bez sebe. Vyzkoušejte a uvidíte.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup