GOTHIKA

  • Horor/ thriller/ mysteriózní
  • USA/ 2003/ 95min
  • Režie: Mathieu Kassovitz
  • Hrají: Halle Berry, Robert Downey Jr., Charles S. Dutton, John Carroll Lynch, Bernard Hill, Penélope Cruz, Dorian Harewood, Noah Bernett

Pracovitá a úspěšná psycholožka Miranda je expertem v oboru posuzování racionálních dějů. V podstatě u psychopatických pacientů rozhoduje o tom, zda jsou příčetní, či ne. Pracuje společně se svým manželem jako vedoucí oddělení psychiatrické léčebny v ženské věznici. Jednou z jejích pacientek je i Chloe, vražedkyně, která tvrdí, že ji znásilňuje sám Satan. Po jednom setkání s ní, se Mirandě změní život.

Probudí se totiž jako pacientka v ústavu, kde do teď pracovala. Je obviněna z vraždy svého manžela. Miranda se marně snaží přijít na, co se tu noc ve skutečnosti stalo. Pamatuje si jen útržky- nejasné útržky, které nedávají smysl. Snaží se tedy přesvědčit svého teď už bývalého kolegu dr.Grahama, o své nevině. Jenže on je, stejně jako ona dříve, skeptický k její výpovědi a má ji za cvoka.

Miranda začíná byt přesvědčená, že je snad taky posedlá ďáblem, když v tom věci začnou zapadat do sebe. A výsledek rozhodně není uspokojující. Napětím plný příběh nás diváky úplně pohltí a vtáhne do děje. Až do posledních chvil vůbec nevíme, co se děje. A to se mi právě líbí. Proto tomuto filmu dávám takové hodnocení.

httpv://www.youtube.com/watch?v=N0e8SfWvXdM


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply