Klíč

Režie:Iain Softley
Hrají:Kate Hudson, , Peter Sarsgaard, John Hurt, , Joy Bryant, Gena Rowlands
Délka filmu:105 min.
Rok:2005
Země:USA
  • Země:USA
  • Délka filmu:105 min., Rok:2005
  • Režie: Iain Softley
  • Hrají: Kate Hudson, , Peter Sarsgaard, John Hurt, , Joy Bryant, Gena Rowlands

Jednou za čas, se americkým producentům podaří natočit opravdu kvalitní snímek, který není, jak je již zvykem, plný krve a sadistických scén. V tomto filmu se vše točí okolo zdánlivě obyčejného klíče Tento film jsem objevila zcela náhodně ve videopůjčovně a hned mně zaujal už svým obalem.

Mladá nezaměstnaná Caroline (Kate Hudson) se uchází o práci ošetřovatelky ve starém domě kdesi v bažinách v zapadlém koutu Louisiany. Ihned po příjezdu se setkává s právníkem Lukem Marshllem (Petera Sarsgaarda), který zde vyřizuje pozůstalost. Postupně se seznamuje s majitelkou domu Viollet a se starým mužem Benem, o kterého se od teď má starat. Benovi zbývají poslední dny života.

Viollet Caroline odměřeně vysvětluje, že dům koupili od nějakých sourozenců, kteří tu žili již od dětství. Dává Caroline klíč, který se hodí ke všem dvěřím. Caroline si všimne, že v celém domě není jediné zrcadlo. Na to jí Viollet odpoví, že kdyby byla stará a vrásčitá, taky by se na sebe nechtěla dívat.

Druhý den pracuje Viollet na své zhradě, na kterou je patřičně pyšná a pošle Caroline nahoru na půdu pro jaké sazeničky. Když si otevře dveře na půdě, zaujmou ji další dveře, kterými lomcuje průvan. Zkusí je tedy otevřít, ale neúspěšně. Snese tedy sazenice domů a ptá se na ně Vollet. Ta jí vysvětluje, že ty dveře nejdou otevřít a že netuší, co je za nimi. Caroline si uvědomí, že Ben byl zřejmě na té půdě, když dostal mrtvici.

V noci ji vzbudí nějaké rány. Běží zkontrolovat Bena a zjišťuje, že se nějak doplazil k oknu a skrze něj ven, na střechu a pokouší se utéct. Běží do jeho pokoje pro kolečkové křeslo a na prostěradle objevuje nápis „HELP ME“. Rychle si jej schovává do pokoje. Ráno se rozhodne, že vše poví Lukovi. Vyndá tedy prostěradlo, ale to je čisté. Luk jí naopak vypráví o dívce, která tu pracovala před tím, ale celá vyděšená odsud utekla.

Caroline se rozhodne, že to nenechá jen tak a vydává se na půdu, zjistit co se tady vlastně děje. Nachází staré fotografie a knihu s čarodějnými Hoodoo zaříkadly a gramofonovou desku. Kamarádka jí vysvětluje rozdíl mezi Voodoo a Hoodoo (hoodoo je spíše neškodná duchovní magie, která ublíží jen tomu, kdo jí věří) Přeptá se na fotografii Viollet a ta jí začne vyprávět o historii domu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=PiugxNeXj2Y

Je to strhující příběh, který nemůžete nedodívat do konce. Byla by to totiž chyba. Není to jen další průměrný film, který je plný krvavých záběrů. Jde tu spíše o psychickou stránku, se kterou by nikdo neměl mít problém ji pochopit. Nejvíc se mi ale líbilo, že až do posledního okamžiku vlastně vůbec nemáte tušení, jak to celé dopadne.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply