TI DRUZÍ

  • Horor/ mysteriózní/ thriller
  • USA, Šp, Fr, It/ 2001/ 101min
  • Režie: Alejandro Amenábar
  • Hrají: Nicole Kidman, Fionnula Flanagan, Alakina Mann, Christopher Eccleston, Elaine Cassidy, Keith Allen, Bodhi Elfman

Snímek z období druhé světové války vypráví o ženě Grace a jejích dvou dětech, které jsou alergické na slunce. Grace společně s dětmi čeká na návrat manžela, který bojoval ve válce, v obrovském domě na venkově New Jersey. Jelikož si s dětmi moc neví rady, podá si inzerát, kde shání služebnictvo a pečovatelku, která by jí s dětmi pomohla.

Do domu přichází starší manželský pár s mladou dívkou (pravděpodobně je to jejich dcera). V domě se překvapivě dobře orientují, což Grace přijde divné. Zeptá se jich na to, ale je jen odbyta odpovědí, že už v podobném (možná přímto tomto domě) před tím sloužili.

Brzy po jejich příchodu se ale začínají dít zvláštní věci. Dveře se sami otevírají a zavírají a malá dcera začne vyprávět bratrovi i matce o tom, že si hraje s malým klukem, kterého oni dva- ani nikdo další, nevidí. Dále ukazuje matce obrázek, který nakreslila. Je na něm rodina, babička, oba rodičové a malý chlapec a u každého z nich je číslovka, která označuje, kolikrát kterého z nich viděla. Grace vůbec nechápe co se to děje, stejně jako diváci.

Tento film je naprosto úžasný, protože Nicol Kidman je skvělá herečka, která celý film táhne svou hereckou dovedností. V celém fimlu nejsou použity žádné zvláštní efekty, nevidíme žádnou krev a i přes to jsou diváci vyděšení. A steně jako u snímku Klíč, ani tady nejsme vůbec schopni odhadnout dopředu, jak celý film zkončí, což jedna z vlastností snímku, které si cením nejvíce. Tento film mohu opravdu doporučit, i když to není žádná novinka.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Vu494-Dr5po


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply