Lovec trolů

  • Horror / Dobrodružný / Drama
  • Norsko, 2010, 90 min
  • Režie: André Øvredal
  • Hrají: Otto Jespersen, Glenn Erland Tosterud, Johanna Mørck

Ve filmové společnosti se objeví anonymní zásilka s natočeným materiálem několika norských vysokoškoláků.

Co obsahuje? Dokument o pytlákovi medvědů Hansi. Zpočátku ho „sledují“ (jedou za ostříleným chlapem, stopařem a hrdinou pět metrů několik dní a on si jich nevšimne), odposlouchávají mu přívěs, kde ze stropu visí podivné chlupaté ocasy.

Zatím by to byl obyčejný dokument, kdyby se v noci v lese za zvuku děsivého řevu a blesků neobjevil Hans křičící „Tról!“, kamera zabere v dálce něco obrovského kácejícího stromy a od té doby může zábava začít.

Občas Vám naruší napětí trapné noční vidění (skutečné funguje jen na pár metrů), které je okatě natáčené ve dne a Vy vidíte skoro až na konec lesa, ne-li dál. Film má propracované téma, ale i přesto je tu šance, že od ¾ budete mít možná pocit stereotypu a koukat se kolik zbývá minut do konce.

trolljegeren troolhunter

Další dokumentární horror z pohledu kamery podobný českému a staršímu Instruktážnímu videu Lovce Lidí (místy až podezřele podobné: otrávený hlavní reportér atd.) kde místo s vyšinutým zabijákem lidí, běháme se zabijákem trolů. Avšak je Trolljegeren s mnoha nedostatky stále lepší než většina horrorů a stojí za zhlédnutí, možná už jen kvůli norské krajině a trolům (než je zprzní noční vidění). Víc takových.

Trailer:

httpv://www.youtube.com/watch?v=TLEo7H9tqSM


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Horror fans
Latest posts by Horror fans (see all)
Tags:  

Leave a reply