The Shape of Water

Pokud jste viděli Faunuv Labyrint, pak se vám zcela jistě bude líbit i tento snímek.

Jedná se o poetickou sci-fi hororovou pohádku pro dospělé. Jeho hlavní hrdinkou je Elisa, která pracuje jako uklízečka v jedné z vládních budov. Její pracovní náplň je vcelku stereotypní. Neustále ty samé místnosti, ty samé podlahy a ten samý nábytek. Vše se však změní s dnem, kdy její přidělen úklid ve výzkumné laboratoři. Zde je totiž uvězněn velice prapodivný tvor ve vodní nádrži.

Právě mezi ním a Elisou, která je mimochodem němá, se začne objevovat stále hlubší cit. V její hlavě se pak začne rodit plán jak tvorovi pomoci a pustit jej na svobodu, protože se doslechne že vědci mají v plánu jeho pitvu. Rozběhne se tak obrovské dobrodružství, které bylo doposud pro němou uklízečku pouhým snem. Snem, který se stává skutečností a je jen na ní, aby se jednalo o sen s dobrým koncem.

Film je velice barevným zážitkem s velice příjemným retrospektivním nádechem 60. let. Kouzlo celého filmu tkví v jeho velice jednoduché, ovšem velmi chytlavé poetice a prosté myšlence, že každý by měl mít v životě někoho, se kterým se o něj dělí a i ten největší outsider si zaslouží blízkost druhého. Je jedno zda je němý nebo šupinatý. Rozhodně vám tento zajímavý počin doporučujeme.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  , , , , ,