Slunovrat: Tam kde slunce nezapadá

Slunovrat je jedním z nejdiskutovanějších hororových snímků posledních několika let. A není se čemu divit. Přináší totiž trochu jiný pohled na hororový žánr a přitom dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího diváka.

Zcela jiný folklor

Snímek vypráví příběh Dani a Christiana, kterým vztah už moc neklape, což by se však mohlo spravit výletem do severní Skandinavie do jedné ze zcela odříznutých vesnic, které si zde žijí svůj život protkaný celou řadou tradic a rituálů, kterých se může parta mladých lidí v poklidu zúčastnit.

Právě na letní slunovrat se zde jedno za 90 let koná speciální slavnost, které se mladí Američané rozhodnou zúčastnit. Bezstarostné prázdniny v místě, kde nikdy nezapadá slunce, se zdá být naprosto skvělým nápadem. Jak ovšem již nyní tušíte, vše se absolutně zvrhne v momentě, kdy jsou mladí návštěvníci přizvání k oněm rituálům, které promění ráj na zemi v hotové peklo.

To proč je tento horor natolik výjimečným je fakt, že většina nepříjemných událostí se zde odehrává za bílého dnes, tedy v momentě, kdy byste strach rozhodne nečekali. Mnoho lidí jej označilo za jeden z nejkontroverznějších hororů, který není vlastně ani tak divácky příliš vděčný, protože se rozhodně nejedná o komerční tuctovku.

Určen je především pro diváky, kteří mají rádi náročnou filmařinu, kterým nestačí pouze první pohled na scénu, ale potřebují analyzovat úplně vše a takovému diváku se film odměňuje plnými doušky. Mnoha lidem by mohlo vadit pomalejší tempo filmu, které je zde však pro vybudování celého dějového pokladu. Díky pomalejšímu tepu skvěle poznáte charaktery hlavních hrdinů, ale hlavně prostředí, ve kterém se celý film odehrává.

Tento horor si od vás šanci rozhodně zaslouží a pokud milujete horory a také folklor, rozhodně byste neměli váhat.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup