PŘÍPAD Č. 39

  • horor/ thriller
  • USA, Canada/ 2009/ 109min
  • Režie: Christian Alvart
  • Hrají: Renée Zellweger, Jodelle Ferland, Ian McShane, Callum Keith Rennie, Bradley Cooper, Adrian Lester, Ian A. Wallace

Sociální pracovnice Emily má práce nad hlavu, když jí šéf svěří další případ- její 39.případ. Složka obsahuje fotku desetileté holčičky, která je odtažitá a zhoršila se ve škole. Při návštěvě domu, kde malá Lillith bydlí společně s rodiči, se Emily setkává s nepříjemnou matkou a strach nahánějícím otcem, kteří tvrdí, že je vše v pořádku.

Emily si je předvolá do kanceláře, kde se všichni tváří jako spořádaná rodina. Až když Emily mluví s Lilith osamotě, dívka se jí svěří, že jí chtějí rodiče zabít. Ovšem na záznam to neřekne. Emily jí tedy dá své telefonní číslo s tím, že kdyby se bála, zavolá.

Jenže Lilith volá ještě tentýž večer, že se bojí. Emily za ní okamžitě vyráží, společně s kamarádem od policie, a jen tak tak jí zachrání život. Rodiče jí totiž strčily do plynové trouby a chtěli ji spálit. U soudu jsou rodiče odsouzeni k psychologickým testům a jsou umístěni do ústavu.

Emily bojuje za to, aby u ní mohla Lilith zůstat aspoň do té doby, než jí sociální péče najde vhodnou pěstounskou rodinu, kde bude žít. To je jí podaří a tím začíná teprve ta správná jízda překvapení, podezíravosti a šokování.

Tento film byl natočen už v roce 2006 a nevím, proč nebyl do světa uveden dříve. Snad ze strachu, aby to nebyl propadák? Ale myslím si, že i když je to obnovená verze mnoha starších témat, stejně nás nezklame

httpv://www.youtube.com/watch?v=9wtgVerQuso


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply