Noc oživlých mrtvol! Oprašte hororovou klasiku z roku 1968 na své obrazovce

Hledáte hororovou klasiku, která vás i po letech dokáže šokovat, překvapit a vyděsit? Potom čtěte dál o hororové klasice Noc oživlých mrtvol, kterou Romero jako svůj celovečerní debut dokonale propracoval. Jelikož je to snímek z roku 1968 jeho provedení je černobílé, což umocňuje celou atmosféru filmu. Bez zhlédnutí této hororové klasiky se ani nemůžete považovat za milovníka a znalce hororů.

 

Snaha o přežití

Klíčovou je v tomto příběhu skupinka sedmi osob, kteří byli napadeni neznámými útočníky v podobě zombíků. Oživlé mrtvoly se živí lidským masem, což je celkem velký problém pro těchto několik přeživších. Ti se schovávají před zombíky na opuštěné farmě, kde se snaží zabarikádovat. Znáte však ten pocit, s příchodem noci roste strach a napětí, a situace na farmě se postupně vyhrocuje. Vždyť je chtějí zabít odporní zombíci, kteří touží jen po jejich živém mase! Situace je v maximálním napětí a začíná boj, a to nejen mezi zombíky.

 

Jak to bylo dál?

Naše skupinka sedmi statečných se během vyhrocené situace neudrží a přichází boj i mezi nimi. Princip této situace přesně vystihuje to, co se dělo v Americe v 60. letech. Podlehnutí iracionalitě a společenský boj, který zde probíhal. Jak to všechno dopadne? Dostanou se živí mrtví ke skupince osob nebo se vyvraždí dříve, než se k nim zombie dostanou?  Horor na vás zapůsobí svým naruralistickým znázorněním, krvavými scénami plných násilí. V šedesátých letech to byl horor opravdu přelomový, už daným zobrazením násilí. Pusťte si ho a posuďte sami.

 

Kultovní klasika

Tento film byl ve svých počátcích velmi oblíben a získal status kultovního filmu. Po čase se dokonce dočkal dvou remaků. Celkově vás tenhle horor dostane, atmosférou, nechutnými scénami i rádoby dokumentárním stylem, který přidává na autentičnosti.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup