LOĎ DUCHŮ

  • Horor/ thriller/ dobrodružný
  • USA, Austrálie/ 2002/ 91min
  • Režie: Steve Beck
  • Hrají: Gabriel Byrne, Julianna Margulies, Ron Eldard, Desmond Harrington, Isaiah Washington, Alex Dimitriades, Karl Urban, Emily Browning

Skupina mořeplavců dostanou typ na opuštěnou loď, kterou mohou najít v beringově moři. Později se dovídají, že tahle loď zmizela někdy kolem roku 1953 a nikdo nevěděl co se stalo a kde celou dobu byla. Shodnou se na tom, že když ji našli ve volných vodách, že si jí nechají, protože na to mají nalezitelské právo a peníze za nálezné si rozdělí.

Postupně se vyšplhají na palubu a hned od začátku je jim jasné, že se svojí malou lodí tuhle velkou nemůžou nikdy odtáhnout. Nejdříve se tedy rozdělí a začnou loď prohledávat. Nenajdou ale žádná těla ani příčiny toho, proč by loď měla zůstat neobsazená a volně unášená proudy… Strojník jen zjistí, že došlo palivo a je trochu poškozený motor.

Po krátké pauze plné spekulací se rozhodnou loď opravit a dovézt na břeh, kde jí budou moci nechat ocenit a prodat památkářům (nebo tak někomu). No jenže se stane nehoda a jeden člen posádky zemře a jejich loď a část strojovny je při tom zničena. Takže zbývá několik lidí, kteří se pokoušejí loď opravit. Jenže potom se začnou postupně ztrácet další a další členové posádky.

Tenhle horor se mi opravdu líbil. Najdeme tu nějaké ty lekavé scény, celé se to motá kolem záhadné holčičky, která se jen tak zjevuje a mizí. Ale co je hlavní, celou pointu se dovídáme až na závěr. Je tu nekolik scén, nad kterými možná zkřivíme obličej odporem, ale myslim si, že tento snímek stojí za vaši pozornost.

httpv://www.youtube.com/watch?v=CvVL4J2GPLs


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply