LEGIE

  • Akční/ horor/ thriller
  • USA/ 2010/ 104min
  • Režie: Scott Stewart
  • Hrají: Dennis Quaid, Paul Bettany, Kate Walsh, Kevin Durand, Doug Jones, Lucas Black, Tyrese Gibson, Charles S. Dutton, Willa Holland, Yancey Arias, Jon Tenney, Adrianne Palicki, Luce Rains

Vše začíná tím, že si anděl Michael ulomí své křídla.Poté, co zabije pár policistů, ukradne auto a zbraně a odjíždí pryč. Poté se postupně seznamujeme s několika lidmi a dovídáme se jejich osudy.

Najednou jsme v bistru kdesi v Mohavské poušti, kde se náhodně sešlo několik lidí. Někomu se porouchalo auto, jiný si potřebuje jen zavolat… A samozřejmě tu je i pár zaměstnanců, mezi nimiž je těhotná servírka Charlie. Jeep, autoopravář zaměstaný jako pomocná síla v bistru si všimne divného mraku na obzoru, ale nepřikládá mu žádnou důležitost.V bistru se vypne televize, přestane fungovat telefon… Jsou odříznutí od civilizace. Nejbližší město je asi hodinu jízdy oběma směry.

Do bistra přijíždí postarší paní s pomocným chodítkem a objednává si krvavý steak a sklenici vody. Na těhotnou Charlie, která ji obluhuje má nemístné řeči a uráží i další zákazníky v bistru.Poté, co se jeden muž začne bránit urážkám na jeho manželku, ho stará žena napadne a kousne ho do krku. Nebojte, nestane se z něj zombie :). Zaměstnanci se šéfem se pokusí ženu zastřelit, což se nakonec podaří jednou z hostů.

Když se zbavují mrtvé ženy, přijíždí k bistru policejní auto, ze kterého vystupuje Michael (náš anděl bez křídel) a vysvětluje jim, že musí ihned dovnitř, že jim hrozí nebezpečí a dá jim zbraně. Až postupně se dovídáme, že Bůh zanevřel nad lidským pokolením a rozhodl se všechny vyhubit, což by se mu podařilo, kdyby právě Charlieno nenarozené dítě nepřežilo.

Úkol je tedy jasný. Udržet Charlie na živu tak dlouho, aby mohla porodit dítě a pokud možno je oba co nejdéle chránit. Je noc a k bistru se blíží zmrzlinářské auto. Prodavač se chová stejně divně jako stará žena. Pak se zde objevuje mnohem více takových lidí. Je to pokud Boha zabít dítě.

Děj je celkem zamotaný a jasný zároveň. Je to opravdu sci-fi, což naznačuje už samotný plakát, ale až na jednu scénu mi to nepřišlo moc přehnané. Je zvláštní vidět, jak se lidé dají ovlivnit a umí se spojit pro záchranu sebe sama. I když všude je nějaký ten „záporák“. Tento film jsem shlédla jedním dechem až do konce.

httpv://www.youtube.com/watch?v=u8lGCjd9W8U


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply