Kubrickovo psycho v podobě hororového Osvícení

Osvícení, film z roku 1980, který kombinuje prvky hororu, dramatu a thrilleru. Podle románové předlohy Stephena Kinga režisér Stanley Kubrick vytváří sugestivní film. Šok za šokem, hrůza střídá hrůzu. V hlavní roli na vás čeká Jack Nicholson, který dokonale ztvárnil děsivé stavy spisovatele Jacka Torrance procházejícího podivnou proměnou.

 

Na samotě u lesa

Hlavní postava Jack hledá klid pro psaní svého nového románu a stává se správcem horského hotelu Overlook uprostřed nádherné přírody. Hotel Overlook je opravdové monstrum, klasické vykreslení děsivého sídla s elegantním zaprášeným vzhledem. Jack má syna, který je obdařen mimosmyslovým vnímáním a často navazuje konverzaci se svým malým panáčkem, který se podle něj skrývá v jeho ústech. Podivné ne?

 

Izolace

Za Jackem se stěhuje jeho syn a žena. Ředitel Jacka upozorňuje na samotu a izolaci, která zde rodinu čeká a seznamuje ho s příběhem předešlého správce, který zde propadl vražednému šílenství. Jack je racionalista a na nic takového nevěří. Celá rodina začíná svůj pobyt v Overlooku. Nikdo z personálu už v horském pobytu nezůstal a rodina zde zůstává naprosto osamocená.

 

Idylu střídá psycho

Nejdříve si rodinka užívá horské výhody, Jack píše svou knihu a vše vypadá klidně. S odchodem podzimu a příchodem zimy začíná Jack propadat nervovým kolapsům a záchvatům vzteku. Jack se dostává s pomocí časových smyček a svých představ do minulosti, do největší slávy hotelu. Malý syn Danny vnímá to, co se v hotelu v minulosti událo a začíná chápat propojenost mezi minulými událostmi a skutečností. Začíná boj o holý život, kdy se Jack snaží dostihnout svou ženu a syna. V této chvíli začíná to pravé napětí a vy jen očekáváte, v jaké chvíli se to stane. A stane se to vůbec?


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup