Hororové klasiky: Mlčení jehňátek

Existuje něco více kultovního než hororový snímek Mlčení jehňátek? Tento film se stal doslova ikonickou záležitostí, kterou miluje neskutečně velké množství diváků. Tento snímek je procentuálně nejoblíbenějším hororovým filmem nejen u nás, ale i po celém světě a my se nedivíme. Pojďme si tuto klasiku připomenout.

Film vypráví o mladé a nadějné studentce akademie FBI, která je přidělena k agentu Crofordowi, který vyšetřuje případ masových vražd, při kterých vrah stahuje své oběti z kůže. Jeho jméno je Buffalo Bill a aby se FBI dostala do hlavy tohoto podivného vraha, je nucená spolupracovat s dříve uznávaným psychiatrem Hannibalem Lecterem, který je odsouzen na doživotí za sérii brutálních vražd a za kanibalismus.

Mladá studentka Clarince navštíví baltimorskou věznici, kde je Lecter uvězněn a snaží se od něj dostat nějaké informace, které by pomohli v dopadení masového vraha. Lecter mladou dívku fascinuje i děsí zároveň. Vše se mění v momentě, kdy je vrahem unesena dcera senátorky. Ta Lecterovi nabídne přijatelné podmínky ve vězení, pokud prozradí informace, které povedou k dopadení zločince.

Film je naprosto mistrným dílem, které je silné snad po všech stránkách. Dokonale vypjatá atmosféra, která je doslova prošpikovaná psychologickým dusnem, které čas od času vyeskaluje do nesnesitelných scén, plných šílenství a depresivní beznaděje.

Ovšem tím nejlepším co tento film přináší je především dialog mezi Lecterem a mladou studentkou, kterou si psycholog a psychicky narušená osoba v jednom omotává do svých sítí, a pomalu ale jistě jí k sobě pevně připoutává. Pokud nevíte na co se dnes podívat, rozhodně doporučujeme!


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup