Chuckyho milionová nevěsta

Sérii filmů propojených ústřední postavou vraždící panenky Chucky pravděpodobně není třeba představovat. Po úvodní trilogii Dětská hra, ve které se divák s konceptem oživlé plastové stvůry seznámil, nabral příběh trochu jiný ráz a ve čtvrtém díle – Chuckyho nevěstě – se řady krvelačných hraček rozšiřují. Poprvé se tu také setkáváme s Tiffany, Chuckyho vyvolenou, kterou hraje kanadsko-americká herečka Jennifer Tilly. Není u nás příliš známá, snad proto, že se poslední dobou objevovala spíše v televizních filmech; v rodné zemi ale její jméno přijde na přetřes mnohem častěji. Ne ovšem nutně v souvislosti s filmem – Jennifer Tilly je totiž mimo jiné i velice úspěšnou profesionální hráčkou pokeru.

Od divadla k pokerovým stolům

Jennifer Tilly se narodila v roce 1958 v kalifornském městě Harbor City. Po rozchodu rodičů vyrůstala u matky a nevlastního otce v Kanadě, odkud se po střední škole vrátila zpět do Spojených států, aby vystudovala divadelní herectví. Po několika letech účinkování v losangeleských divadlechindex přesídlila do New Yorku, kde získala cenu Theatre World Award a vzápětí – v roce 1993 – i několik nabídek na role filmové. Fanoušci hororů ji budou znát zejména díky již zmíněným filmům Chuckyho nevěsta, Chuckyho sémě a Chuckyho kletba, kromě nich však účinkovala třeba i v prvotině bratrů Wachovských Past nebo v gangsterské komedii Woodyho Allena Výstřely na Broadwayi, za kterou byla dokonce i nominována na Oscara.

V posledních letech však Jennifer Tilly obrací svou pozornost stále více a více k pokeru. Profesionální kariéru zahájila v roce 2005, kdy vyhrála přes 150 000 amerických dolarů (téměř 3 miliony korun) v turnaji Ladies‘ No-Limit Texas Hold’Em; o pouhých několik měsíců později se pak stala šampionkou

třetího World Poker Tour Ladies Invitational Tournament a následující rok se objevila v turnaji celebrit Celebrity Poker Showdown, kterou vysílala americká televizní stanice Bravo. V té době také prohlásila, že by se chtěla věnovat spíše pokeru než filmové kariéře, což bylo předsevzetí, které jí vydrželo celé tři roky. V roce 2008 oznámila, že s pokerem končí. „Neříkám tím, že ho přestanu hrát úplně,“ napsala v časopise Bluff Magazine. „Koneckonců, člověk si na hazardu přece jen vybuduje závislost. Byla bych ale raději, kdyby se z něj zase stal spíše koníček.“

V roce 2010 se k této oblíbené karetní hře ale vrátila a v roce 2012 se její výhry v pokerových turnajích vyšplhaly na 590 000 amerických dolarů (v přepočtu téměř 12 milionů korun).

Poker v moderním světě

Poker je už mnoho let bezesporu jednou z nejoblíbenějších karetních her na světě. Zapomeňte ale na zakázaný hazard a zaplivané a zakouřené putyky plné karbaníků – převážná většina turnajů se v dnešní době odehrává na internetu. Virtuálních heren je celá řada – za všechny můžeme jmenovat například britský PokerStars, který před několika týdny expandoval i do České republiky. V online hrách můžete karbanit jak za opravdové peníze, tak za virtuální měnu, díky které také mohou všechny herny nabízet i možnost hrát online poker zdarma.

Proč tedy nezkusit štěstí? Nemusí z vás být rovnou druhá Jennifer Tilly – při večerním setkání s přáteli se občas hodí i pravidla obyčejného texas holdem.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup