Chernobyl: Vítejte v pekle

Pokud jste nezaznamenali obrovský humbuk, který se nyní spustil okolo seriálu Chernobyl z produkce HBO, pak nejspíše nežijete na této planetě. O Chernobylu si nyní povídá snad každý, a to je jen dobře. Jedná se totiž o jeden z mála seriálů, které přinášejí skutečně věrný popis co se vlastně v této jaderné elektrárně stalo.

Povedený Chernobyl

Seriálu Chernobyl se podařilo skutečně mistrně zachytit den po dni vývoj celé situace, která nastala bezprostředně po výbuchu jednoho z reaktorů jaderné elektrárny. Na celou situace se podíváme očima běžných lidí, kteří obývali nedaleké město Pripjať, ale také pohledem expertů, kteří byli přímo u výbuchů, pohledem vyšetřovatelů celé situace a také se dozvíme, jak k celé věci přistoupilo vedení Sovětského svazu.

Minisérie, která obsahuje celkem 5 dílů kdy každý má délku jedné hodiny, postupně ukazuje osudy jednotlivců, které byly s katastrofou spojeny. Seriál se příliš nevyžívá v zobrazování následků ozáření radiací a utrpením lidí, kteří dostali, plné dávky, ale naopak sleduje spíše sociální hladinu celé události a samozřejmě také politiku, která rozhodovala o tom, kolik informací o tom, co se vlastně stalo se dozví nejen zbytek světa, ale i samotní lidé, kteří zamořenou oblast obývali.

Seriál přináší však celou řadu velice napínavých momentů, kdy člověku doslova naskakuje husí kůže z toho, jak se lidí dobrovolně či nikoliv vystavovali smrtelným dávkám ozáření a jak vlastně vypadal samotný reaktor poté, co došlo k jeho explozi.

Rozhodně tedy tento seriál doporučujeme. Jedná se totiž po dlouhé době o skutečně kvalitní snímek, která stojí na skutečně silných historických základech.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  , ,