Antikrist

Hledáte film, ze kterého vám bude trhnout i poslední chlup na zádech? Pak jste na dobré adrese. Dámy a pánové Antikrist není nic pro slabé povahy.

Kdo je Antikrist?

Dvě vášnivě se milující osoby které se ve své vášni promění na to co označujeme slovem antikrist. Režisér tohoto snímku zve do pekla, které však vydává za ráj. Film je rozdělen do tří částí Žal, Bolest a Genocida těm pak předchází prolog a epilog. Celý příběh tohoto velmi kontroverzního filmu je vlastně velmi jednoduchý. Manželský pár přichází tragicky o své dítě. Žena se psychicky zhroutí  a utápí se všech fázích ztráty milované bytosti.

Její muž se snaží své ženě pomoci a proto se oba uchýlí do chaty v oblast příznačně nazvané Eden, aby zde zahájili léčbu. Vztah manželský se v ten moment mění na vztah terapeuta a pacientky. Jeho léčba je však poněkud zvláštní. Je plná agresivního sexu a vystavování ženy jejím nejniternějším strachům a panikám v hlubokých lesích.

Celý snímek vyvolal obrovskou vlnu nevole a na režisérovu hlavu Larse von Tiera se sesypala celá hromada žalob a kritik. Jenže co naplat. Pro Tiera se jednalo o jakýsi způsob terapie, kdy se dva roky utápěl v depresích při kterých se mu zjevovaly obrazy, které prostě musel převést na plátno.

Film je plný symboliky a utrpení, které však divákovi ve většině času uniká. Kdo je Antikristem a Je Freud skutečně mrtvý? Otázky, které si budete během filmu klást a k nelibosti některých si je budete klást i po jeho zkončení.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup