Veronica

Když vyvoláváte strašidláky, je vždy lepší vědět, do čeho to vlastně jdete. Někdy se totiž může stát, že takového strašidláka skutečně vyvoláte a to pak není vůbec nic příjemného. Veronica by vám mohla vyprávět.

Španělsky a popravdě

Veronica je snímek, který vychází ze skutečných událostí, navíc ne jen tak ledajakých, ale přímo z případu, který je zanesen v policejních spisech a který je jako jediným případem ve Španělsku vysvětlen jako působení nadpřirozených sil.

Veronica je mladá dívka, která žije se svou matkou a mladšími sourozenci, o které se kvůli vytíženosti matky také musí často starat. Její život se ničím neliší od života ostatních náctiletých dívek jejího věku, ovšem až do dne, kdy se rozhodne se svými dvěma kamarádkami vyvolat strašidláka ve sklepě školy, kterou navštěvují.

Kuk a je tu

Toto vyvolávání se samozřejmě vymkne kontrole a s Veronicou to pořádně praští o podlahu. Když se probudí, všeho se zdá být ok, jenže ono není. Při vyvolávání totiž přivedou na svět něco, co nikdo nedokáže slovy popsat a co se zaměřilo ani ne tak na nebohou Veronicu jako spíše na její sourozence. Těm se tak dějí nejrůznější neplechy, které byste těžko rozdýchávali jako malé dítě, natož jako dospělý člověk.

Levitující holčička

Snímek je skutečně natočen podle skutečné události, která je i popsána v policejním spisu, ve kterém se lze dočíst, že po příchodu policistů na místo poté, co je zavolala velice rozrušená žena, nalezli volně levitující dívku v prostoru.

Celý snímek je vykreslen poměrně dobře, ovšem samotný strašidlák mohl být propracován o něco více do hloubky, i když chápeme, že v tomto případě se toho dalo dělat skutečně velice málo. Nicméně film má svou atmošku, jasný příběh a poměrně dobré herecké výkony. Takže můžeme doporučit.