The Mummy

Egypt před dvěma tisíci lety bylo míst patřící faraonům, ambiciózním vojevůdcům a velkým armádám. Náš příběh se však bude točit okolo princezny Ahmanet, která ve své maličkosti vytušila velký potenciál a rozhodla se, že ovládne celou říši. K tomu si přizvala temné síly, ovšem její plán ztroskotal a princezna byla navěky mumifikována zaživa a ukryta před kýmkoliv, kdy by jí chtěl hledat.

Ovšem někdo jí přeci jen našel. Stalo se to o dva tisíce let později, kdy na jedné ze svých výprav dobrodruh Nick Morton společně s archeoložkou Jenny Halsey objevily urytý hrob princezny spolu s jejím sarkofágem. Ten nechali urychleně převézt do Londýna k dalšímu bádání. Jenny totiž není obyčejnou archeoložkou, ale pracovnicí společnosti Prodigium, která se specializuje na vyhledávání a likvidaci nebezpečných monster, které na tomto světě zůstaly z dob minulých.

Ovšem letadlo se těsně před přistáním zřítí k zemi a s ním i náš dobrodruh Nick. Podaří se mu však zázrakem přežit, ovšem bude muset čelit zlobě princezny Ahmanet, která chce dokončit svůj ambiciózní plán z dob minulých a chce svět svázat pod svá křídla. To se jí ovšem nemůže nikdy podařit bez svého náhodného záchrance Nicka, pro kterého má místo ve svém příběhu.

Hned o začátku je u toho filmu jasné, že se snaží být jakýmsi prototypem záhadologického akčňáku, který čerpá z Indiana Jonese, i nejrůznějších herních titulů viz Lara. Ovšem scénář tyto veškeré ambice naprosto dokonale topí dolů do hlubin filmového bahna.

Jako by film nevěděl jakou cestou se vydat a jakého žánru se držet a proto zkusil naprosto všechno, ve víře, že to třeba nějak dobře dopadne. Bohužel nedopadlo a nic na tom nemění ani to, že se do hlavní role dobrodruha Nicka postavil Tom Cruise. Tenhle film vám můžeme doporučit možná tak pokud chcete něco u čeho rychle usnete, jinak snad ani ne.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup