The Belko Experiment

Pojďme se podívat na film s poměrně zajímavým námětem psychosociálního testování osob, které do experimentu vstupují zcela dobrovolně, ovšem netuší, v co se může experiment zvrhnout.

Film natočený na náměty známého psychosociálního experimentu, který se nazývá Milgramům experiment. Ten spočíval v tom, že několik desítek lidí je zavřeno v poměrně malém prostoru, kde jsou jim dopředu dány role, na které se musí připravit. Ovšem po odstartování experimentu se z reproduktoru ozve neznámý hlas, který začne rozdávat zcela jiné úkoly, a osoby se dostávají do rolí, na které se absolutně nepřipravili.

V tomto případě se jedná o patrovou budovu jedné společnosti, ve které se rozehraje hra, kterou budou muset její účastníci buď dohrát, nebo se jim stane něco skutečně špatného. Film skvěle ukazuje, jak křehká lidská psychika je a jak se mění v momentě, kdy člověk musí začít řešit naprosto nečekané a velice nepříjemné úkoly. Tím nejhorším jsou však morální rozhodnutí, před která jsou tito jedinci postaveni, a které se do jisté míry promítnou i do osudu dalších účastníků tohoto podivného experimentu.

Velmi zajímavý film, od které jsme čekali mnoho. Něco podobného již vzniklo, vzpomeňme si na filmový snímek inspirovaný Zimbardovým vězeňským experimentem, který dopadl naprostým fiaskem. Bohužel výběr režiséra Jamese Gunna dle našeho názoru nebyl tím nejšťastnějším. Místo tohoto, abychom pozřeli opravdu propracované psychologické drama, nám bylo naservírované akční cosi, co námět celého filmu poslalo do věčných lovišť. Je to škoda, tenhle film měl našlápnuto na pořádný nářez.

 


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup