Vymítač ďábla

  • Horor / Drama / Thriller
  • USA, 1973, 122 min
  • Režie: William Friedkin
  • Hrají: Ellen Burstyn, Linda Blair, Jason Miller, Max von Sydow, Lee J. Cobb, Kitty Winn, Jack MacGowran, Barton Heyman

Tento film by měl patřit mezi klasiku všech hororů.

Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených, mistrovských a nadčasových filmů tohoto žánru. Ve své době byl velmi negativně kritizovaný, zejména z etické stránky mladé dívky. Některé země ji dokonce zakázali promítat. Každopádně ve vás vyvolá mrazení a neustálé napětí, které nepomine ani po skončení filmu.

Hlavní hrdinka dvanáctiletá Regan začne jednoho dne trpět zvláštní nemocí, která se zhoršuje. Vyřvává nechutné a sprosté slova, které by jinak neřekla, vznáší se nad postelí nebo otačí hlavou o 360 stupňů. Dokroři, léčitelé, psychiatři si s ní vůbec neví rady. Každým dnem sílí a projevuje čím dál větší agresivitu. Nakonec způsobí smrt matčina přítele. Poslední možností jak tuto dívku zachránit je obrátit se na vymítače.

Právě tyto nechutné oplzlosti a šokující scény dodávají filmu šťávu i po tolika letech. Velmi dobře je zpracovaná role Regan na kterou se bojíte pohlédnout. A přemýšlíte jestli takhle doopravdy vypadá člověk posedlý ďáblem. A jestli se to opravdy může stát. Vymýtač ďábla je opravdu jen pro silné nátury, tak se podívejte ať zjistíte, jak na tom jste.

httpv://www.youtube.com/watch?v=YDGw1MTEe9k


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply