STALO SE

  • Horor/ sci-fi/ thriller
  • USA, Indie/ 2008/ 87min
  • Režie: M. Night Shyamalan
  • Hrají: Mark Wahlberg, Zooey Deschanel, John Leguizamo, Ashlyn Sanchez, Betty Buckley, Spencer Breslin, Frank Collison, Jeremy Strong, Alan Ruck, M. Night Shyamalan, Alison Folland, Kristen Connolly

Tak tenhle film mi přijde trochu jako úlet. Přesnější by možná spíš bylo nepodařený vtip. Každý, kdo se bojí už u filmů typu Scary Movie, by mohl mít z tohohle kousku pořádně nahnáno, ale abych pravdu řekla, od první minuty až po titulky jsem čekala, kdy se tam konečně začně dít.

Abych se dostala k ději. Pointou filmu je asi to, že se příroda spikne proti lidstvu. Jak přesně to dělá se snad ani nedovíme, ale jde tu o to, že se vzduchem přenáší něco jako virus, který úplně potlačuje pud sebezáchovy. Což v tomto případě znamená, že jakmile vás zasáhne nakažený vzduch, absolutně vypnete a jediné po čem toužíte je zabít se. A když vemete někoho s sebou, tak to neuškodí.

Statečný profesor přírodních věd Elliot po tom, co se veřejnost dozví o tomto „viru“, sbalí svou manželku a kolegu s dcerou a snaží se, stejně jako ostatní, zachránit. Vydedukují si, že virus zabíjí lidi zdržující se ve velkých skupinách a usoudí, že když jich je 5, jsou v bezpečí. Jenže pak Elliotův kolega odchází s dalším člověkem, kterého potkali po cestě najít manželku (samozřejmě naberou další lidi a zemřou)

Takže Elliot zůstal s manželkou a kolegovou dcerkou. Řekla bych, že docela brzy je po všem. Jediné co mě na filmu zaujalo je asi scéna, kdy se Elliot baví se stromkem v jednom domě, jakože proč to dělají a tak a nakonec zjišťuje, že je stromek umělý. Tento film bych doporučila pustit si před spaním, protože vás zaručeně uspí.

httpv://www.youtube.com/watch?v=kxMLvh4Tb6g


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply