JEEPERS CREEPERS

  • Horor/ drama
  • USA/ Německo/ 2001/ 90min
  • Režie: Victor Salva
  • Hrají: Gina Philips, Justin Long, Jonathan Breck, Patricia Belcher, Eileen Brennan, Brandon Smith

Dva sourozenci, Trish a její bratr Darry, se vrací z univerzity domů. Míjí jedno zapadlé maloměsto za druhým a tak se snaží zpestřit si cestu svými dětskými hrami. Najednou se za nimi objeví velký starý náklaďák, který je oba dost vyděsí. Po chvíli na to zapomenou a jedou dál. Po několika kilometrech, ale vidí starý opuštěný kostel a u něj právě tento náklaďák.

A vidí i řidiče, jak z auta vytahuje dvě těla zabalené v prostěradlech potřísněných krví a hází je do staré zrezivělé roury. Rychle tedy projíždí kolem a snaží se ujet. Jenže po chvíli je náklaďák za nimi. Chvilku si s nimi hraje, až Darry dostane nápad a prudce sjede ze silnice. Náklaďák je míjí a ujíždí dál po silnici.

Darry přesvědčuje Trish, ať se tam jedou kouknout, jestli by těm lidem ještě nemohli pomoci. Darry se tedy spouští do roury, kde spatří něco hrozného. Zdi jsou tu „obloženy“ těly. Když se dostane ven, je otřesen. Přijíždějí na nejbližší benzinovou pumpu, kde zavolají polici. Než ale přijede, telefon znovu zazvoní a nějaká žena jim oznámí, že to „něco“ je chce zabít a že když uslyší písničky Jeeprs Creepers, mají utíkat. A tím začíná jejích boj o život.

U tohoto filmu se budou bát spíše slabší povahy nebo mladší diváci. S průměrným člověkem, který má už pár hororů nasledováno, to pravděpodobně ani nehne. Nejsou zde žádné lekavé scény a najdeme zde jen několik málo opravdu nechutných záběrů.

Na druhou stranu je hlavní „záporák“ naprosto úžasně namaskován a ani ten nápad není k zahození. Jen, jak jsem již psala, tento snímek ocení spíše ti, co s horory teprve začínají.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ouUO42AkZV0


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply