Horory natočené podle skutečnosti II.

Asi víte, že jakmile se před filmem objeví věta natočeno dle skutečných událostí, hned začne být děj celého filmu mnohem hlubší a vážnější. Ten největší problém však nastane v momentě, kdy se tato věta objeví na začátku hororového filmu. Bohužel, nebo možná bohu dík, několik takových hororových snímků skutečně vzniklo. A svým dějem nejsou vůbec hezké.

Otevřené moře

Dílko vzniklé pod taktovkou Chrise Kentise vypráví o manželském páru, který si usmyslel, že vyrazí svou dovolenou trávit na Bahamách. Během svého pobytu se pak rozhodly, že si rozšíří své zážitky také o potápění a tak se domluví s profesionály, kteří vše zařizují a společně vyrazí na širé moře. K jejich smůle se však ztratí a jsou vstaveni na pospas nelítostnému oceánu a to po dobu 24 hodin. Oba bojují o holý život a jejich smrt je jen otázkou času.

Film se inspiroval párem, který se rozhodl potápět s Australskou společností. Ovšem ta je v moři zapomněla a uvědomila si to až po několika hodinách, kdy už ovšem bylo pozdě a mladý pár se již nikdy nenašel. Co se s nimi stalo, dodnes nikdo neví.

Sežrání zaživa

O něco starší snímek, který režíroval Tobe Hooper. Jedná se o film sledující majitele útulného hotelu, který má svou vlastní zoo. V ní má nejradši svého aligátora, kterého krmí svými hosty, protože majitel hotelu je absolutně narušený člověk.

Příběh filmu se inspiroval skutečným příběhem o krokodýlím muži, který házel svým aligátorům před očima svědků živé kočky a psy. Informace o něm se velmi rychle roznesla a policie dokonce později zjistila, že krokodýli se pošmákli i na dvou obětích. Majitel se k činům nikdy nepřiznal, ale raději spáchal sebevraždu.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup