Horory co se staly skutečností

Na horory se rádi díváme, ovšem neradi je prožíváme. Platí to pro většinu z nás, ovšem na světě se najdou i tací, kterým film nestačí, a potřebují si pořádný horor požit na vlastní kůži. My se dnes podíváme na několik případů, kdy se horor stal realitou a ne moc hezkou realitou.

Výkřik
Výkřik se okamžitě po své premiéře stal neskutečným hitem a dnes představuje naprostou klasiku. Tento film typu slasher vrhl satirický pohled na mnoho zaběhlých hororových klišé, což se divákům velmi líbilo avšak film bohužel i inspiroval.
V lednu 1998 se šestnáctiletý Mario Padilla se svým o dva roky mladším bratrancem, převlékli do kostýmu hlavního zabijáka filmu Výkřik, a zaútočili na matku Maria Paddila. Bratranec jí držel, zatímco její syn jí zasazoval bodné rány, kterých pitva odhalila celkem čtyřicet pět. K vraždě se oba chlapci doznali, stejně tak jako k tomu, že pro ně byl film inspirací. Navíc plánovali i další vraždy.

scream-killer-400x200

Saw
Tato filmová série točící se kolem sadistického vraha Jigsawa se dočkala celkem sedmi dílů. Jigsaw svým obětem stanovuje nejrůznější výzvy, které jsou doprovázeny nesmírnou bolestí, ovšem v případě nesplnění výzvy dojde ke smrti zúčastněných.
Tímto filmem se inspirovali dva mladíci, kteří začali důkladně plánovat hru ve stylu Saw, kterou plánovali pro dvě dívky a jednoho policejního důstojníka. Byli dokonce tak daleko, že již začali nakupovat i kamery na dokumentaci celé vraždy. Naštěstí však jejich plán odhalila matka jednoho z nich a vše nahlásila.saw-400x200

Kletba z temnot
Tento film by měl být inspirovaný skutečnou událostí. I samotný herec Dean Morgan o sobě tvrdil, že je velkým skeptikem, ale průběh natáčení filmu byl opravdu podivný. Neustále vypadávala technika, v natáčecích prostorech se rychle oteplovalo a ochlazovalo. A vše vyvrcholilo požárem rekvizit, u kterého nikdy nebylo nalezeno ohnisko. Podivné.the-possession


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup