PODIVNÍ

  • Akční/ horor/ sci-fi
  • USA, Spojené arabské emiráty/ 2010/ 101min
  • Režie: Breck Eisner
  • Hrají:Timothy Olyphant, Danielle Panabaker, Radha Mitchell, Joe Anderson, Preston Bailey, Lisa K. Wyatt, Lynn Lowry

Film začíná postupným seznamováním se hlavními hrdiny. Začátek jara se zahajuje baseballovým zápasem, na který ale vrthne mítní farmář Rory se zbraní v ruce. Šerif David Dutton musí zareagovat a tak vyběhne na hříště Roryho uklidnit. Jenže ten se chová divně a když zbraň namíří proti šerifovi, bez mrknutí oka ho zastřelí.

Samozřejmě z toho má špatný pocit, i když ví, že neudělal nic špatného. Vrací se na hřiště, kde se to stalo a najde zde dalšího obyvatele městečka, Benna, který nevnímá. Nakonec ho z tranzu odvede, Benn mluví zcestrně a odejde. Davidova manželka vyšetřuje Billa, kterého přivede manželka a žjišťuje u něj příznaky jako u Benna. Nevnímá a když se probere, mluví z cesty.

Ještě té noci Bill upálí svou manželku a malého syna. Je zatčen a vzat do vazby. David konstatuje, že má stejný pohled jako Rory před tím, než ho zastřelil. 3 místní lovci pbjeví v řece mrvolu pilota. David se svým zástupcem Russem najdou letadlo, které havarovalo do jejich řeky. Později zjistí, že ti, kdo byli „podivní“ nejdříve, bydlí nejblíže řeky- jako k prvním se k nim dostane voda.

Snaží se přesvědčit starostu, že je nutné uzavřít přívod vody, ale ten odmítá s ním, že začíná sezóna a kdyby se voda uzavřela, všichni zemědělci by přišli o úrodu a tudíž i o peníze. Vrací se tedy na stanici, kde zjišťují, že nefunguje pevná linka, ani mobil, ani internet. Jsou odříznutí od světa. V márnici David nalézá dalšího „podivného“, který se ho pokusí zabít.

Večer, když je s manželkou Judy doma tam vnikne banda vojáků s plynovými maskami, kteří je odvádějí do tábora, kde shromažďují lidi z celého městečka a kontrolují je od nemoci. Hlavním příznakem je zvýšená teplota, kterou Judy má, vzhledem k tomu, že je těhotná. To ale vojáky nezajímá a pár rozdělují.

Co vše je David schopný udělat pro záchranu své manželky?

httpv://www.youtube.com/watch?v=lEMZwQulT1Q

Tags:  

Leave a reply