Mlčení jehňátek

  • Země: USA
  • Délka filmu: 118 min., Rok: 1991
  • Režie: Jonathan Demme
  • Hrají: Jodie Foster, Anthony Hopkins, Scott Glenn, Anthony Heald, Ted Levine, Frankie Faison, Kasi Lemmons, Brooke Smith, Obba Babatundé, Diane Baker, Roger Corman, Charles Napier, Cynthia Ettinger, Chris Isaak, Daniel von Bargen, Ted Monte, George A. Romero

Dnes již kultovní film se spoustou fanoušků. Charismatický Anthony Hopkins jako Hannibal Lecter. Hannibal – Kanibal jak by řekla Clarice Starlingová (Jodie Foster). Tohle prostě musíte vidět na vlastní oči.

Mlčení Jehňátek je snad první horor, kde jsem byl od začátku do konce uchvácen nikoli kladným hrdinou, který se snaží za každou cenu přežít, v tomhle případě hrdinkou, která se snaží rozlousknout složitý případ, ale byl jím právě Hannibal. Anthony Hopkins se pro tuto roli snad narodil, protože si dost dobře nedokážu představit někoho, kdo by se dokázal do role Hannibala vžít tak bytostně jako on. Jdeme se tedy podívat na příběh.

Agentka Clarice Starlingová je studentkou akademie FBI a pro její dobré výsledky je jí přidělen případ brutálních vražd tzv. Buffalo Billa, který své oběti stahuje z kůže. Clarice se vydává pro informace do baltimorské vězeňské nemocnice, kde se setkává s doktorem Lectrem, který je zde odsouzen za mnohanásobné vraždy spojené s kanibalismem. Lecter jakožto výborný psycholog a velice inteligentní člověk ji sice nabídne pomoc s případem, ale vždy za drobné ústupky ze strany majitele baltimorského vězení. Vše se pak ještě zkomplikuje, když je Buffalo Billem unesena dcera senátorky Martinové.

Musím uznat, že i Jodie Foster zde předvedla pořádný kus hereckého talentu a jako ctižádostivá začínající agentka si počínala skvěle. Hopkins byl však jako Hannibal prostě nedostižný. Celou dobu na mě působil, jako takový chladný, vysoce inteligentní zabiják, který vidí do nejtemnějších koutů mojí duše. Starlingová to s ním taky nemá lehké a Hannibal ji kousek po kousku nutí odkrývat mu čím dál více o sobě samé. Hannibal je zkrátka děsivý, ale fascinující charakter.

Technicky film nemá chybu. Scénář, hudba i kamera jsou zde naprosto strhující a to samé by se dalo tvrdit i o atmosféře, která celý film provází. Důkazem toho je pět oskarů (film, režie, scénář, herec, herečka-a).

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZWCAf-xLV2k

Režie: Jonathan Demme
Hrají: Jodie Foster, Anthony Hopkins, Scott Glenn, Anthony Heald, Ted Levine, Frankie Faison, Kasi Lemmons, Brooke Smith, Obba Babatundé, Diane Baker, Roger Corman, Charles Napier, Cynthia Ettinger, Chris Isaak, Daniel von Bargen, Ted Monte, George A. Romero
Délka filmu: 118 min.
Rok: 1991
Země: USA

Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply