Resident Evil

Režie: Paul W.S. Anderson
Hrají: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy, Martin Crewes, Colin Salmon, Anna Bolt, Heike Makatsch, Jaymes Butler, Jason Isaacs, Jamie Harding
Délka filmu: 97 min.
Rok: 2002
Země: USA / Velká Británie / Německo / Francie
Hodnocení: 67%
  • Země: USA / Velká Británie / Německo / Francie
  • Délka filmu: 97 min,Rok: 2002
  • Režie: Paul W.S. Anderson
  • Hrají: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy, Martin Crewes, Colin Salmon, Anna Bolt, Heike Makatsch, Jaymes Butler, Jason Isaacs, Jamie Harding

Pevně se usaďte a pro jistotu si zavřete veškeré okna i dveře. Mohly byste totiž vzbudit sousedy svým ustrašeným křikem. Resident Evil je zombie párty v tom pravém slova smyslu a svému hernímu bratříčkovi snad nebude dělat ostudu.

Resident Evil je zkrátka přesně ten typ filmu, který je dobrý pustit si s kamarády v parném letním večeru někde na opuštěné chatě. Bohužel jsem nehrál herní předlohu tohoto dílka a tak nemůžu objektivně porovnat, ale jako filmový gurmán bych tenhle kousek zařadil spíše k lepšímu průměru.

Příběh začíná v srdci podzemní základny společnosti Umbrella corporation. Kamera detailně snímá letící lahvičku s neznámou chemickou směsí, která se ihned po dopadu na ostrou hranu stolu roztříští a najednou se začnou všem na této základně hodně špatné věci.

Střih, přesouváme se do neznámého domu a to konkrétně do sprchy. Vidíme zde ležet neznámou ženu (Milla Jovovich), která se právě probouzí s amnésií na předešlé události. Žena si na nic nevzpomíná a tak se oblékne a trochu se porozhlídne po domě. Hned je však patrné, že se k něčemu schyluje. Roztříštěné tabule skla se vysypou do vstupní haly a do domu vtrhne zásahové komando.

Postupem se dovídáme, že žena se jmenuje Alice a pracuje jako bezpečnostní ostraha pro Umbrella corporation. Zásahové komando je zde z toho důvodu, že před několika hodinami došlo v podzemní výzkumné základě k nečekaným událostem, které způsobily smrt celého personálu a že za tím vším stojí centrální počítač, přezdívaný jako „Červená královna“.

Alice se tedy vydává se zbytkem komanda do děsivé podzemní základny a postupně si rozpomíná na jednotlivé fragmenty příběhu. Netuší však, že dole ji čeká mnohem děsivější zjištění, než že centrální počítač vyvraždil takové množství lidí. Zaměstnanci se totiž i po smrti snaží za každou cenu se v polední pauze pořádně nadlábnout 🙂

Resident Evil není sice film, po kterém bych zůstal zírat s otevřenou pusou, avšak atmosféru strachu a paranoiu, že „právě za těmito dveřmi bude něco hnusnýho“ se mu podařilo více méně vystihnout. Kamera místy lehce zaostává, ale to se dá vzhledem k prostředí a kostýmům pochopit. Speciální efekty jsou tu přesně podle gusta Áčkového diváka a tak se tu setkáme s celkem objemným bazénem krve, nepříjemnými pejsky hlídači a roztomilými zmutovanými králíčky. Za zmínku snad ještě stojí docela solidní zápletka, které sice chybí spád, ale to vás během prosekávání se tisíce zombíkama trápit zrovna moc nebude. Další malé plusko si zaslouží prostředí, které vypadá skutečně jako nějaká podzemní základna a tváří se i docela věrohodně. Závěrem něco k hudbě, která zde celkem sedí k celé atmosféře filmu a to převážně Mansonova skladbička, která nás uvíta hned na začátku filmu.

Pokud tedy máte chuť spíše na lehčí film po náročném dni s Resident Evilem neprohloupíte.

httpv://www.youtube.com/watch?v=jiS6gtClrqk


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply