Grace

Nenechte se zmýlit, horory vás baví čím dál tím méně ne proto, že stárnete, ale protože dnes stojí opravdu za nic. Co nového také chcete vymyslet, zlo bude v určité podobě pořád s námi, zbývá snad jen „naklonovat“ skutečné duchy a roznášet upíří virus. Dokonalým příkladem zprznění hororu (pokud jde jinak už hororovou legislativou vždy przněný horor ještě více zneuctít) je „horor“, ba dokonce do „thrilleru“ řazený, bludný počin, Grace z roku 2014.  

Bájný horor, či jak tuto slátaninu nazvat? Každopádně po shlédnutí tohoto všechny zákony hororu popírající „umělecké tvorby“, se vám bude chtít doslova zvracet. Ne z údivu kvality obsahu filmu či jeho grafiky, ne ze strachu ze zla, které se z plátna přeneslo až za váš krk či gauč za vámi, nýbrž z toho, jak může někdo stvořit něco tak nekřesťansky nehororového.

Ano, bez křížů, bible svaté, růženců, bez církevní poezie, by měl málokterý horor šanci na obsah. To, co uvidíte ve zmiňovaném filmu, je však už trochu moc i na veškerou realitu, existenci, matérii Satana. Ostatně chlípných kněží máme v praxi víc než dost a ještě z žádného takového „nezákonného“ koitu zatím nevzniklo ďábelské dítě se zvětšujícími se striemi na břichu. Nebo ano?

Jak popsat tento film dále… Nejde to, co jste ještě neviděli ani jako moudří brouci Pytlíci, uvidíte, když „toto“ uvidíte. Osobně za jediné plus vidím použití kamery v souvislosti s hlavní „hrdinkou“, které mi od počátku pomáhalo k fantazijní improvizaci toho, že stoprocentně půjde o kvalitní horor, jelikož je v nějaké Alexii Fast jistě uvězněn ďábel, který již zprofanovaným záběrem Záhady Blair Witch bude znásilňovat nemravné studentky na koleji. Teď jsem vám nedala naději, teď jsem ji pohřbila.

K Lin Shaye sice můžete chovat jisté sympatie a naději pro dobrý snímek, je to však další fata morgána, kterých je ve filmu až přemíra, čímž se vlastně zpestřuje jinak nudný pohled na nudný život jednoho amerického děvčete.

https://www.youtube.com/watch?v=J0527y2HGg8


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup