Shut In / Intruders

Pro někoho je hororem, vylézt z baráku. Pro jiného se z něj zase dostat. To, zda lze rovnat sociální fobii na stejný level, jako strach ze smrti rukou jedné bláznivé ženské, si musí každý přebrat sám. Jisté je, že horory dnes dostávají zcela jiný smysl, a lze za ně počítat už i běžný stres z náročného dne.

Koho by napadlo, že tento snímek se celý odehraje pouze v interiéru. Na počátku životem unavená žena, starající se o svého umírajícího bratra, nakonec ukáže, kolik vášně v sobě skrývá pro své potenciální partnery. Teď vážně,  tento horor berte s velkou nadsázkou jako horor, vůbec lomení filmů na několik žánrů již docela vypovídá o tom, jak zkomolený film může být, respektive, jak si s ním dokážou tvůrci vyhrát.

Starý a oprýskaný, snad z venku viktoriánský dům, kde má majitelka i pro cent hluboko do kapsy, nakonec ukazuje, že slečna přece jen něco zanedbatelného podědila, co ukryla do papírového sáčku od McDonalda. Paradoxně nějakých těch pár stovek dovede jejího „obědového poslíčka“ k motivaci k …

Co už je hotový science fiction, je vybavení sklepení tohoto klasického amerického domu, neboť z něj tvůrci vymysleli  doslova válečnou ubikaci, kterou nepřemůže ani konec světa. Aby toho nebylo málo, zapojme do toho labyrint i infantilně zařízené místnosti s vyklápějícími šuplíky, dveřmi od skříně, ukrývajícími motivační hračky k přežití.

Rozumím, pokud vás ani toto nenadchlo, jistě se rádi podíváte alespoň na hlavní hrdinku v krajkových pohřebních šatech, se skvostnými blonďatými vlásky, potřísněnými krví. Taky nelze opomenout fakt, že tato herečka je alespoň v tomto snímku až nápadně podobná Kate Hudson za mlada (a co je ještě vtipnější – v závěru Kate Hudson je ještě mladší, než právě Beth Riesgraf).

Upozornění na závěr, nepleťte si snímek Shut In (2015) se Shut In (2016), tak jako si nepleťte poster The Cabin in The Woods s posterem Intruders (2015)… 🙂

shut


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup