Rychlý průvodce po Sardinii

Sardinie je jeden z nejhezčích dostupných ostrovů. Je to takový skrytý poklad Středozemního moře, o kterém toho většina lidí moc neví. Pojďme se na něj podívat pod lupou.

Sardinie je po francouzské Korsice druhým největším ostrovem ve Středozemním moři. Patří Itálii, od pevniny je oddělen Tyrhénským mořem. Může se chlubit nádherným pobřežím o délce téměř 2000 km, hlavní město Cagliari se nachází na jihu.

Pokud vás láká zájezd do Sardinie, připravte se na cestu letadlem. Sardinie má tři hlavní letiště: v hlavním městě Cagliari na jihu, letiště Oblia na severovýchodě a Alghero na východě. Z Prahy létají přímé spoje do Cagliari a do Oblie, cesta trvá necelé dvě a půl hodiny.

Čím je ostrov jedinečný?

Turisté oceňují místní klid a mír, k našemu rušnému životnímu stylu má tamní prostředí na míle daleko. Rádi sem jezdí hlavně Němci, Francouzi, Švýcaři, Britové a Belgičani. Někteří z nich tu dokonce zůstávají žít.

A když mluvíme o jedinečnosti, musíme zmínit okouzlující Smaragdové pobřeží na severovýchodu ostrova.

Sardinie je divoká a rozmanitá, nádherné dlouhé písečné pláže na jihu se na severu mění do drsnějšího podnebí, vnitrozemí je hornaté a zalesněné. Dovolená Sardinie vám nabídne čisté moře, památky, kultura, tradice, výborné jídlo a kvalitní služby.

Sardinie je jedním z míst známých dlouhověkostí obyvatelů. Je to zdravějším jídlem a životním stylem bez stresu.

A co tady ochutnáte?

Když už se někam vydáte na dovolenou, nemůžete pochopitelně vynechat gurmánský zážitek. Na Sardinii dostanete obvyklá italská jídla – špagety na různé způsoby, spoustu mořských plodů (chobotnice, škeble, humr, krevety), čerstvou rybí polévku a další speciality. Jmenujme například sýr pokapaný medem nebo sladké pečivo plněné ricottou. Nechybí ani dobré víno, místní produkci prodávají v každém supermarketu.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup