10 Cloverfield Lane / Ulice Cloverfield 10

Ntvl – co to bylo ?! Zdánlivý thriller se zhruba po 85 minutách proměnil v naprostou sci-fi s_ačku. Nerada bych prozrazovala tento stupidní konec (ačkoli jsem pojmem „sci-fi“ řekla již dost), který mi vyvalil bulvy tak stejně, jako místnímu alienovi, 10 min konec, kterým mohlo být jinak eventuálně možné drama zcela reálným příběhem…

10 Cloverfield Lane je živým úkazem toho, jak zoufalá je situace filmu. Průměrné hodnocení tohoto snímku je pak úkazem, jak jsou diváci zneužití kulminací postupného znásilňování filmu, který již došel do bodu prolínání reálného se zdánlivě možným a nemožným. Tohleto je už opravdu moc, nicméně, jak je mým zvykem v hororových článcích proklamovat (jen, abych nemusela říkat „co vám mám na to říct?“) – „proti gustu…“.

Nejsem ani průměrná romantička, dokonce ani neuháním chlapy v podobě honby na filmy s hollywoodskými samci. Nicméně… nedalo mi to a tento film jsem zhlédla na základě infa o obsazení, kde měl figurovat dokonalý a úžasný a nadpozemský a božský, pan Božský, Bradley Cooper v rozpuku. No… zhruba v polovině filmu jsem si přišla, jako ve známé scéně ze „Slunce sena“, kde si herci místo porna pustili nějaký „modlení“. Pan John Flintstone Goodman mne teda opravdu nevzrušuje, zvykla jsem si však, že se v posledních letech vyhrabal ze zapomnění a objevil se hned v několika dobrých snímcích, jako hodně zlej chlap se skvělým hereckým výkonem (ne jinak to je i zde). Kde je ale sakra ten Bradley Cooper, po kterém nám natěšením stékaly sliny po tričku ?!!!

Z filmu jsme přešli ke složité logické operaci a metodou dedukce jsme se pokoušeli identifikovat Bradleyho. No, tušila jsem  to samozřejmě hned v samotném počátku – poznám přece Bradleyho hlas 😛 Ano, Bradley si už dokáže své miliony vydělat i pouhým telefonním hovorem, který zaznamenává kamera. Zapomeňte však, že uvidíte jeho mořská kukadla, protože uvidíte tak maximálně iPhone 4 se jménem volajícího (hodně nazuřený smile).

Zažila jsem deja-vu.  Původně jsem chtěla v tomto článku primárně operovat s filmem, podobným tomuto (alespoň námětem držení se v úkrytu, který osobně naprosto nesnáším), a sice Hidden (2015), nakonec bych to však postavila na stejném dojmu, který jsem cítila i u seriálu Limitless (2015), který volně navázal na stejnojmenný celovečerák, kde právě figuroval Bradley Cooper. Stejný dojem pociťuji v tom, že i zde se operovalo s Cooperem, jako hlavní hvězdou, což po prvním… třetím… pátém… dílu zjistíte, že vůbec není pravda. Inu, jde vidět, že hloupé holky slyší na klamavou reklamu…

10-cloverfield-lane-poster


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup