ZUBY NEHTY

  • Horor/ thriller/ sci-fi
  • USA/ 2007/ 90min
  • Režie: Mark Young
  • Hrají: Nicole DuPort, Rachel Miner, Rider Strong, Michael Kelly, Robert Carradine, Vinnie Jones, Michael Madsen

Děj se odehrává v roce 2012, kdy došla ropa. Následkem toho se zhroutí celosvětový systém. Auta nemají na co jezdit, není jak vyrábět energii- nefunguje elektřina, díky tomu se kazí jídlo a nejde topení. Lidé se mezi sebou pozabíjeli kvůli těm zbytkům, které jim doma ještě zbyla. Jiní umrzli…

Seznamujeme se se skupinkou přeživších, kteří se ubytovali ve velké, prázdné nemocnici. Jejich vůdcem je profesor věd, který si ví vždy rady. Tři z přeživších se vydávají hledat zásoby pro jejich skupinu, když objeví zraněnou ženu. Odvedou ji s sebou do nemocnice, kde ji uzdraví a přijmou ji mezi sebe.

Po nějaké době poměrně poklidného soužití se profesor ztratí. Ostatní najdou jen velkou krvavou stopu, která po něm zbyla. Ostatní se nemohou se ztrátou vyrovnat, ale musí jít dál, tak volí nového vůdce. Jeden z mužů ve skupině se snaží ostatní přesvědčit, aby ho zvolili na vedoucí pozici. Ti však zvolí nejnovější členku jejich skupiny, protože ona jediná ví, co se profesorovi stalo. Dostali ho Tuláci. Skupina lidí, ve kterých snad už nezůstal ani kus lidského pudu sebezáchovy a začli se živit lidským masem.

Blíží se večer a nově zvolená vůdkyně navrhuje, aby se rozdělili a schovali se každý sám, protože tak mají největší šanci na přežití. To se většině skupiny nelíbí, ale nakonec souhlasí. Tuláci přijdou a zabijí a odvedou a jednoho člena jejich skupiny. Vůdkyně jim vypráví, že si vždy berou jen jednoho, aby se nakrmili.Všichni jsou vyděšeni, když se blíží další večer.

Řekla bych, že tento film se v podstatě ničím neliší od svých sourozenců jako jsou 28dní (týdnů) poté či jiných. Je tu vlstně jen další boj o přežití, síla vůle a pud sebezáchovy, díky němuž překonáte všechno. Co se mi na tomhle hororu líbilo byl začátek. Jak je zde popsána celá katastrofa. Jak vypravěč uvádí, že způsob, jakým se to všechno stalo je pro lidstvo ostudou. Že by byla lepší atomová katastrofa či náraz komety… Pak už to jde jen z kopce a v podstatě od desáté minuty víme, jak to celé dopadne.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Kckx7a006bI


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup

Tags:  

Leave a reply