Okouzlí vás Neon demon?

Tento typ mysteriózního hororu bychom mohli nazvat jako „fashion horor“, kterému je vlastní svět modelingu, krásek a podivného kultu. Čekat můžete hravý smyslný horor, ve kterém nechybí teenage dívky v latexových šatech, které se požírají navzájem. Zní to trochu zvrhle? A to jste neslyšeli všechno…

Dánský talent

Režisérem tohoto snímku je Dán Nicolase Winding Refn, který má upřímně nezaměnitelný vizuální styl, podle kterého jeho práci snadno poznáte. Zajímavé je, že tento režisér je částečně barvoslepý a ve svém vidění rozlišuje jen červenou a modrou, což jsou také barvy, které v jeho filmech dominují. Ovlivnil ho také jeden zajímavý prvek, neony, které byly v době jeho dospívání velmi oblíbené. Ty použil i ve filmu Neon demon. Jeho ostatní snímky Bronson, Drive či Jen Bůh odpouští jsou jeho viděním světa také poznamenány.

Démonický svět módy

Refn však děj svého nového filmu zasadil do módního prostředí. Prostřednictvím něho se snaží poukázat, že často vlastně nejde o hluboký smysl, ale jen o vnější pomíjející krásu. Hned na začátku se vám film otvírá pohledem na dívku z rozříznutým hrdlem, která dost zvláštně leží na barokním gauči. Možná vás to vyděsí, ale jedná se jen o focení fotografie, která má připomínat slavný obraz Zavražděný Marat. Všichni jsou na živu, zatím…

Jesse

Hlavní postavu snímku ztvárnila Elle Fanningová, která zde představuje šestnáctiletou Jesse. Ta se touží stát modelkou, přičemž k dosáhnutí svého životního cíle je schopna udělat i nechutnější věci, než jen snášet obtěžování správcem ve starém motelu. Jesse v tomto směru hraje jakousi průvodkyni, která nám ukazuje celý příběh. Jesse je dokonale krásná, je to neposkvrněná víla, která působí trochu jako vylekaná laň a nevinností sobě vlastní. Nic však není tak, jak se zdá a my sledujeme postupnou ztrátu nevinnosti. Jesse se totiž jen těžko probíjí modním světem a k tomu, aby se prosadila, bude potřebovat víc než jen ostré lokty.

Silná žena

Jesse se mění v ženu, která získává na sebevědomí a uvědomuje si svou krásu, která v tomto podivném světě hraje hlavní roli! Jak to s Jesse dopadne? Kolik krve uvidíte? Jaká vizuální překvapení vás čekají? Pusťte si jednoduše film Neon demon.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup