Delirium

Mít v hlavě pořádný zmatek není nic příjemného a své o tom ví i hrdina filmu Tom, který je pod dlouhé době konečně propuštěn z psychiatrické léčebny, s tím výsledkem, že by mu mělo v hlavě již vše šlapat tak jak má.

Nevěř svým očím

Tom se vrací na sídlo, které zdědil po svých rodičích, s tím, že se musí pravidelně hlásit své ošetřovatelce a nepříliš opouštět dům. Jeho lékař jej již dopředu varuje, že pokud uvidí něco, co y vidět neměl, měl by se věřit především svému mozku a ne svým očím.

Krom této rady však dostal Tom tak pořádnou dávku léků a varování, že pokud začne být s jeho hlavou opět něco v nepořádku, okamžitě půjde zpět na léčení, kam se mu ovšem již vůbec nechce. Jk si ovšem možná domyslíte, prázdné honosné sídlo však není tím nelepším místem, kam se vydat po léčbě s psychickými problémy.

Když jde racionalita stranou

Velmi brzy tak začne Tom vidět věci, které by vidět vlastně vůbec neměl. Zprvu se dají vysvětlit racionálně, ovšem velmi brzy se Tomovi začnou zhmotňovat jeho vlastní vzpomínky a okolo něj se začnou dít paranormální jevy. Tom začne postupně pochybovat o svém uzdravení a také o tom, zda je v domě skutečně sám. A pokud není, kdo jsou ti, kteří s ním obývají jeho sídlo? Jsou skuteční, nebo jsou to jen přeludy v jeho hlavě? Co je skutečné a co není? Na to budete spolu s Tomem muset přijít vy sami.

Další snímek, který pracuje s velmi dobrou myšlenkou, ale rozhodně z ní netěží tolik, kolik by bylo možné. Objevují se tu tak slabší i silnější pasáže, které dělají z celého snímku spíše průměrný thriller, než nervydrásající horor. I tak doporučujeme.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup