The Boy / Chlapec

Prozraďme si to hned na začátku – zapomeňte na tradiční posedlou voodoo panenku, seznamte se s něčím zcela novým…

Pokud sledujete filmy jako já – čili tak, že krom žánru vlastně ani nevíte, jaký konkrétní obsah vás čeká, můžete být jen a jen mile překvapeni, pakliže dopředu očekáváte zprofanovaný horor, který dnes vzniká pásovou výrobou. Přesně tak tomu bylo i v tomto snímku, který jsem s prvním zhlédnutím povedeného panáka naprosto negativně odsoudila.

Zvykla jsem si být dopředu zklamaná, počítat vždy s tím nejhorším, což paradoxně nakonec posiluje filmové spokojení se i s málem, jako je například kvalitní hudební doprovod, dobové rekvizity, či snad jen pěkný výhled z okna.

Zde byli největším tajemstvím obstarožní rodiče, kterým rozhodně nehráblo, což mi bylo jasné již v úvodu, jen jsem nepočítala s konečnou hmotou jejich synka. Slovo „hmota“ si rozhodně uchovejte v paměti, pakliže jste Chlapce ještě neviděli, bude se vám to hodit…

Právě tvůrčí „hra“ s titulní panenkou je vskutku inovativní, dokonce se dá dohadovat, o co tedy šlo, co v ní bylo (pokud vůbec) obsaženo, jak fungovala celá ta „schizofrenie“, neprozrazujme už nic více…

Jako pozitivum lze paradoxně počítat zdlouhavé čekání na to, co se z klučíka vyklube. Na jednu stranu právě toto ano, na druhou stranu to chce opravdu vytrvalé diváky, kteří se přes toto hluché místo přenesou, protože napínavé momenty zde vlastně chyběly (pokud mezi ně nepočítáte najednou zmizelý řetízek nebo nepořádek v ložnici).

Jako veliké negativum počítejme to, že z původní domněnky, že „Barbie Ken“ bude dělat hlavní hrdince peklo, se vyvrbilo to, že chlapecká panenka snad trpí oidipálním komplexem k oné hlavní hrdince.

Naprosto pak pomíjím konec, který si musí zhodnotit každý sám, nicméně, jak velkým překvapením byl, tak zároveň naprosto zbagatelizoval už tak na kolena sražený žánr hororu.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup