Insidious: Poslední klíč

Insidious je kultovní série, která nám přináší pořádnou porci horně tvrdých hororů s tématem objevování děsivé minulosti.

Znovu a stále dokola

Poslední klíč je čtvrtou částí této série, která vypráví o parapsycholožce, která se jako malé děvče ocitla v domě, ve kterém strašilo od sklepa až po půdu. Dům se nacházel v Novém Mexiku a děsivé události, které se jí jako mladé dívce staly, jí již navždy poznamenali život.

Koho by však napadlo, že jí na stará kolena souhra okolností přivede do tohoto domu zpět a v hlavě ženy se opět rozpoutá peklo, kterému se chtěla již celý život jen vyhýbat. Svým nejnovějším klientům bude muset pomoci s jejich problémy a zároveň se vyrovnat se svou děsivou minulostí.

Pokud se podíváme na celou hororovou sérii, tak to bohužel přesně odpovídá trendu takových počinů. Od prvních a naprosto brilantních snímků, se kvalita postupně zhoršuje a se stoupajícím číslem za názvem filmu se úměrně stupňuje i nuda diváka.

Problémy a zase problémy

Čtvrtý díl není žádným extra promyšleným hororem, vlastně některé chování hlavních aktérů je dost iracionální, ovšem filmu se když už nic jiného, alespoň podařilo vytvořit atmosféru. Problémů je tu však dost a dost. Například samotné vyústění celého hororu je tak přemrštěné, že by se děj celého filmu rovnou mohl odehrávat na holém měsíci, a diváka by nic nepřekvapilo.

Problémem je také s herci. Ne že by byli špatní to rozhodně ne, ale uznejte sami, že dívat se 100 minut jen a pouze na hlavní hrdinku se po čase přejí i jejímu největšímu fanouškovi. Za nás tedy spíše podprůměrný snímek, který nemusíme nutně zařazovat do naší již shlédnuté filmotéky.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup