Upgrade

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak bude vypadat lidstvo, až se inženýrům a doktorům podaří propojit technologie na bázi křemíku s naším tělem na bázi uhlíku? Jak takoví živí kyborgové budou vypadat? Film Upgrade nám nabízí malou ochutnávku.

Počítač a člověk

Film sleduje muže ve středních letech, který si žije spokojeně svůj život, má krásný dům, ženu, práci která ho naplňuje. Ovšem tento idilický život se rozpadne poté co je jeho žena zavražděna. On sám skoro přijde o život, a aby byl znovu schopen plnohodnotného života, protože při nehodě ochrnul na celé tělo, je mu do těla nainstalován průlomový čip, který jej zase vrací zpět do hry.

Ba co víc, dodává mu zcela nové schopnosti, jenže problém je že krom schopností mu přidává ještě touhu po pomstě. V ten moment začíná velký hon, během kterého se bude rozplétat velmi hluboká síť problémů a nečekaných nepřátel.

Australské překvapení

Film upgrade je australským snímkem s velmi dobrým nápadem, který je velmi neotřelý a pracuje s aktuálními tématy propojování lidské mysli a umělé inteligence. Problémem je že snímek neměl tak velký rozpočet a je to na něm trochu znát. Pokusy o originální kameru dopadly spíše kontraproduktivně a herecké výkony také nejsou úplně nejlepší.

Nicméně celková atmosféra filmu je velmi podmanivá a tíživá. Do toho si ještě připočítejte velmi efektivní soundtrack a věrné filmové prostředí. Upgrade patří k filmům, které stojí za to vidět, nicméně již dopředu do toho jděte s tím, že se nejedná o věc, ke které se budete rádi a pravidelně vracet.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup