Parazit

Pokud váš již nebaví ony mainstreamové hollywoodské snímky a chtěli byste něco trochu více alternativního, pak vám rozhodně můžeme doporučit snímek Parazit. Jedná se totiž o záležitost, kterou jste ještě neviděli.

Pod kůží

Parazit je novým korejským snímkem, který působí především festivalově. Vypráví příběh čtyřčlenné rodiny žijící v suterénu, v poměrně neútulném prostředí. Rodina oplývající velkou vynalézavostí a chytrostí má jeden zásadní problém a tím je práce, proto přežívají, jak jen mohou. Tedy až do doby, kdy se jednomu z jejich členů pořadí dostat coby učitel angličtiny do velice zámožné rodiny obývající nádherný dům.

V ten moment se rozjede plán, který postupně dostane do služeb této rodiny všechny členy chudé rodiny, kteří si užívají luxusu svých nových zaměstnanců v momentech kdy nejsou doma. Vše vypadá jako idylka až do momentu, kdy kdosi zazvoní na zvonek dveří a rodina mu ke své smůle otevře dveře.

Zařadit snímek do specifického žánru je v tomto případě velice složitý úkol. Objevují se v něm totiž prvky komedie, drama thrilleru a celá věc vyeskaluje až do hororového scénáře. Režisérovi Joon-ho Bongovi se podařilo vytvořit skutečně zajímavou podívanou, ve které skvěle namixoval témata trápící ty nejnižší i nejvyšší vrstvy korejského obyvatelstva.

Nás osobně na snímku bavily nejvíce detaily, které se ve filmu objevují. V podstatě vše, co postavy na plátně dělají a co se děje kolem nich má svůj význam. A to mluvíme i o takových detailech jako je osvětlení či otevřená okénka. Více vám však rozhodne nebudeme prozrazovat a rozhodně se na snímek podívejte.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup