Zabití posvátného jelena

Zabití posvátného jelena zní jako výstřižek z poslední leče jednoho z revírů, nicméně se jedná o nový psychologický horor, který útočí na naše nejniternější a nejzranitelnější já.

Úspěšný a velice charismatický chirurg, kterého si ve filmu střihnul Collin Farrel, žije spořádaný život se svou spořádanou ženou  (Nicole Kidman) a dvěma dětmi. Tento idilický život má však jednu malinkatou trhlinku a to je chlapec Martin, kterého si chirurg postupně začleňuje do rodiny, což je pro něj ovšem velký problém, který však teprve odhalí.

I přesto, že se Martin zdá být obyčejným teenagerem, ve skutečnosti ovládá moc, kterou nelze racionálně vysvětlit pomocí žádné vědecké teorie. Celý děj se tak začne postupně zaplétat a je jen otázkou, zda se z něj budou schopni hlavní hrdinové vymotat ven.

Svým obsahem se jedná spíše o film pro náročného diváka, který ocení pomalejší děj celého filmu, ovšem scény hutné jako poslední dezert po večeři. Někteří tento film přirovnávají k Sofiině volbě z klinického prostředí. Celá sklíčenost atmosféry a hutnost tohoto snímku z něj dělá skutečně horor s velkým H. Emocionálně se k vám film postaví jako ke kusu hadru a tak s vámi bude i zacházet. Nebudete jej mít rádi, ani on vás, ale stejně se mezi vám vytvoří podivné pouto, které budete chtít dosledovat až dokonce.

Rozhodně tomuto filmu dejte šanci, protože podobný snímků tu mnoho není.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)