XX

Netradičně pojatý hororový snímek, který je tvořen z několika ucelených částí. Ty vás vezmou do světa žen, aby vám ukázali, že i něžné pohlaví může potkat skutečně tvrdý osud, který byste nepřáli nikomu na světě.

Čtyři příběhy, čtyři hlavní hrdinky a čtyři režisérky. To je koncept na jehož základě vznikl film XX, který pracuje s tématikou ženského světa a jeho útrap. První z příběhů jménem The Box nás zavede k matce, který zrovna cestuje metrem se svými dětmi. Během této jízdy jsou děti jak z divokých vajec a synkovi nedá spát papírový box, který je ve vlastnictví jedno z cestujících. Poté co do něj nahlédne se jeho nadobro změní život jeho i celé rodiny.

Druhý příběh s názvem The Birthday Party vypráví o tragickém momentu matky, která se připravuje na narozeninovou oslavu své dcery. Během příprav však nalezne mrtvé tělo svého muže a příprava na oslavu se mění v zoufalou snahu ukrýt tělo někam, kde jej nikdo nenajde.

Třetí příběh jménem Don´t Fall vypráví o partě kamarádů, kteří se rozhodnout strávit víkend při kempování v jedné velmi opuštěné lokalitě. Místní příroda je drsná a nevybíravá ale ani to teenagery neodradí. Velmi brzy se však romantický výlet s krásnými scenériemi promění v boj o holý život.

Her Only Living Son je posledním příběhem vyprávějícím o matce, která musí čelit stále se zvyšující agresivitě svého syna. Den osmnáctých narozenin znamená pro oba velmi mnoho, protože matka se rozhodne chlapci objasnit, proč jej vychovávala sama a kde je ve skutečnosti jeho pravým otcem.

Čtyři nesourodé části, z nichž za řeč stojí první a především pak poslední. Bohužel dva prostřední příběhy jsou prázdnou vatou, která děla z tak zajímavého filmu, pouze polovinu zajímavého filmu a ta druhá polovina je nuda, bohužel.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)