War for the planet of the apes

Pokud jste fandové Planety opic, pak vám nová série zcela jistě neunikla. Pojďte se s námi podívat na třetí díl této ságy, která sleduje neohroženého Caesara.

Děj filmu začíná o dva roky později po ději filmu Úsvit planety opis. Inteligentní šimpanz Caesar se stal definitivním vůdcem své opičí smečky, se kterou se ukrývá hluboko v lesích pryč od města a především lidí. Ti byli zdecimováni neznámými virem, které zdecimoval jejich řady a oni nyní žijí v koloniích, kam virus nemůže. Ani to je však nezastavilo po touze pomstít se opicím a vyhladit je jednou pro vždy. Vzniká tak speciální komando, které má za úkol najít a zlikvidovat Caesarovu tlupu.

Ta je však sama ve velmi špatném stavu, protože neustálé chovávání neumožňuje skupině dostatečně dobře přežívat. Je tu však nová naděje, která by umožnila žít konečně takový život jaký by si sami přály. Aby se jim však podařilo, čeká je velké množství bitev a nečekaných zvratů, které je budou zraňovat hluboko v srdci. Tím největším problémem je však plukovník, který jako by přišel o srdce a jeho vidění je pouze zalité touhou po opičí krvi. Právě on se stane hlavním motorem Caesarovy pomsty, kterou v sobě musí hrdina buďto potlačit, nebo jít proti svým základním zásadám.

Novinka se nutno říci neskutečným způsobem povedla. Atmosféra celého filmu je pronikavě temná, mrazivá a hutně bolí i samotného diváka. I přesto se i tady najdou situace, kdy tvůrci začlenili vtipné momenty. Situace opic je na tom velice špatně a je to vidět u každého z opičáků ve tváři. Jejich tváře jsou navíc počítačově udělané tak mistrně, že má běžné oko velký problém rozlišit co je realita a co fikce. Pokud tedy máte pár chvil volno, vyzkoušejte tuto skvělou novinku, která vás rozhodně chytne u srdce.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)